شما اینجا هستید

    تیتریک » ۹۴ داوطلب انتخابات مجلس در ارومیه تایید صلاحیت شدند

فرماندار ارومیه با اشاره به تایید صلاحیت ۹۴ داوطلب برای حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه گفت: این تعداد، ۷۴ درصد بیشتر از دوره قبل مجلس و نشان دهنده تلاش برای مشارکت قوی و حضور سلایق مختلف در این دوره است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» غلامحسین عماری فرماندار ارومیه با اشاره به تایید صلاحیت ۹۴ داوطلب برای حضور در انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از این حوزه انتخابیه گفت: این تعداد، ۷۴ درصد بیشتر از دوره قبل مجلس و نشان دهنده تلاش برای مشارکت قوی و حضور سلایق مختلف در این دوره است.

وی افزود: در دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی ۵۴ نفر در این برهه، تایید صلاحیت شده بودند که امسال این رقم ۴۰ نفر بیشتر است.

عماری اضافه کرد: با توجه به این آمار برای هر کرسی انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه ارومیه بیش از ۳۱ نفر رقابت خواهند کرد که نوعی رکورد در استان به شمار می رود.

فرماندار ارومیه اظهار کرد: متوسط رقابت داوطلبان برای هر کرسی انتخابات مجلس در آذربایجان غربی، حدود ۲۰ نفر برآورد شده است.

وی تصریح کرد: داوطلبانی که صلاحیت آنها تأیید و یا احراز نشده، از فردا، هفدهم تا نوزدهم دی برای اعتراض فرصت دارند و بر اساس جدول زمان بندی، این اعتراضات توسط شورای نگهبان به مدت یک ماه تا نوزدهم بهمن بررسی خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود ۲۸۳ نفر در شهرستان ارومیه برای حضور در انتخابات نام نویسی کرده بودند که از این تعداد ۲۰۵ نفر از سوی هیات اجرایی تایید صلاحیت شده بود.

دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ششمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز جمعه ۱۱ اسفند ماه برگزار می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15255

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد