شما اینجا هستید

    آرشیو » ۸۷ واحد صنفی در راستای اجرای طرح عفاف و حجاب در آذربایجان غربی پلمپ شد

فرمانده انتظامی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب از جمله مطالبات آحاد مردم بوده و پلیس برابر وظیفه قانونی خود با جدیت در این راستا ورود کرده است گفت: ۸۷ واحد صنفی متخلف از آغاز اجرای طرح عفاف و حجاب در سطح استان پلمپ شده است.

به گزارش پایگاه خبری اروم tv، سردار “رحیم جهانبخش” در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: پلیس به استناد قانون، به عنوان مجری و ضابط قضائی و در تعاقب ابلاغیه‌های قوه محترم قضائیه و وزارت کشور و حکم شرعی و اجتماعی در جامعه‌ای که اغلب مردم دیندار و مقید به رعایت حدود الهی هستند، ملزم به پیگیری مفاد قانون است و در این راستا برابر قانون طرح عفاف و حجاب را در راستای مطالبات اکثریت آحاد جامعه و مسئولان به اجرا گذاشته است.

وی با اشاره به اینکه رعایت عفاف و حجاب از جمله مطالبات آحاد مردم بوده و پلیس برابر وظیفه قانونی خود با جدیت در این راستا ورود کرده است، گفت: این طرح به صورت هوشمند و برای تقویت و توسعه‌ حقوق شهروندی است و پلیس از مشارکت و همراهی آحاد مردم در ارتقاء امنیت عمومی قدردانی می‌کند.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اقدامات پلیس در حوزه فضای مجازی، اظهار کرد: با اشراف سایبری پلیس و اجرای طرح‌های عملیاتی مختلف هرگونه فعالیت مجرمانه پیرامون اشاعه و ترویج فحشا و موارد سوء اخلاقی رصد می‌شود و برخورد با مرتکبان و مجرمان در دستور کار پلیس قراردارد.

وی در ادامه بیان کرد: از تاریخ ۲۶ فروردین ماه تاکنون یک هزار و ۸۵۱ فقره بازدید از واحد‌های صنفی صورت گرفته که حدود ۸۷ واحد صنفی متخلف در سطح استان پلمپ، یک هزار و ۳۷۶ واحد تذکر شفاهی و از ۳۸۸ واحد صنفی تعهد کتبی اخذ شده و همچنین تعداد پنج هزار پیامک تذکر به رانندگان خودروها که موضوع عفاف و حجاب را رعایت نمی‌کردند ارسال شده است.

جهانبخش با اشاره به اینکه برابر قانون و تدابیر ابلاغی آن دسته از خودروهایی که سرنشینان آن اقدام به کشف حجاب کنند، در ابتدا تذکر و در صورت تکرار خودرو توقیف و واحدهای صنفی متخلف نیز به همین شیوه پلمپ خواهند شد، اظهار کرد: مردم شریف استان طی چند روز گذشته استقبال گسترده‌ای از طرح‌های پلیس داشته‌اند که در این خصوص از همکاری خوب شهروندان و اقشار مختلف قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13344

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد