شما اینجا هستید

    آرشیو » ۲۸ مدرسه آسیب‌دیده در زلزله خوی تعمیر و بازسازی شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی گفت: ۲۸ مدرسه آسیب دیده از زلزله سال گذشته در شهرستان خوی با ۳۸۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته تعمیر و بازسازی شد.

قهرمان رحمانی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ارومtv، اظهار کرد: ۳۰ مدرسه در جریان زلزله خوی دچار آسیب شده بودند که به غیر از دو مورد بقیه مدارس از محل اعتبارات ماده ۱۷ ستاد بحران تعمیر، بازسازی و تحویل آموزش و پرورش شدند.

وی با بیان اینکه ۱۴ مدرسه نیز تخریب شده و در مرحله بازسازی هستند افزود: یک هزار میلیارد ریال برای احداث این مدارس با پیگیری‌های مستمر استاندار آذربایجان غربی و از محل اعتبارات ماده ۱۷ ستاد بحران تخصیص یافته است.

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی اظهار کرد: هم اکنون دو هزار کلاس در سطح استان در دست ساخت است که از این تعداد پیش‌بینی می‌شود کار ۵۰۰ کلاس درس امسال به اتمام رسیده و تحویل آموزش و پرورش شود.

رحمانی با بیان اینکه این کلاس‌ها در پروژه‌های دولتی و مشارکتی هستند، عنوان کرد: ۱۲ هزار میلیارد ریال اعتبار برای اتمام این ۵۰۰ کلاس درس مورد نیاز بود که ۵۰ درصد اعتبارات لازم تخصیص و پرداخت شده است.

وی درباره طرح شهید پناهی نیز گفت: در قالب این طرح مقرر شده تا کلاس‌های کانکسی بالای ۱۰ نفر در قالب طرح بازسازی تا مهرماه از چرخه استفاده حذف و به جای آنها کلاس درس ساخته شود.

 

مدیرکل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی درباره پروژه‌های محرومیت زدایی هم اعلام کرد: هم اکنون ۷۲ پروژه در سطح استان داریم که بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند و شامل ۴۳۴ کلاس درس است.

رحمانی اضافه کرد: اداره کل نوسازی، ریالی از اعتبارات خود را بازگشت نداده و با ۸۵ نیرو و ۱۲ ناظر در حال تلاش برای جذب اعتبارات با هدف نوسازی مدارس موجود و ساخت کلاس‌های درس جدید است.

وی با بیان اینکه ۳۵ درصد اعتبارات اختصاص داده شده به این اداره مکل پارسال جذب شده است، ادامه داد: اگر اعتبار جدیدی اختصاص داده شود سریع قابل جذب است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی افزود: طبق دستور استاندار، تمرکز احداث فضای آموزشی روی شهرستان‌هایی است که زیر شاخص متوسط استانی هستند و لازم است به میانگین استانی برسند سپس در سایر مناطق پروژه‌ها اجرایی شود.

رحمانی با بیان اینکه سرانه فضای آموزشی شهرستان ارومیه در رده‌های پایین‌تری قرار دارد، بیان کرد: تلاش می‌شود مشکلات این شهرستان با بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت خیرین مرتفع شود.

 

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13172

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد