شما اینجا هستید

    اقتصادی » ۱۹۲۷صدور فقره پروانه اشتغال مهندسی در آذربایجان‌غربی

رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: یک هزار و ۹۲۷ فقره پروانه اشتغال مهندسی، کاردانی و معماران تجربی برای متقاضیان حقیقی و حقوقی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان صادر شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» قاسم طالب‌زاده رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهار کرد: یک هزار و ۹۲۷ فقره پروانه اشتغال مهندسی، کاردانی و معماران تجربی برای متقاضیان حقیقی و حقوقی از ابتدای سال جاری تاکنون در استان صادر شده است.
وی افزود: این تعداد پروانه‌های اشتغال به کار مهندسی، کاردانی و معماران تجربی برای متقاضیان حقیقی و حقوقی بر اساس درخواست ثبت شده در سامانه صادر شده است که شامل تمدید، ارتقا یا تغییر پروانه اشتغال نیز می‌شود.

رئیس اداره نظام‌مهندسی و مقررات ملی و کنترل ساختمان اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی ادامه داد: باتوجه‌به وظایف مشخص شده در قانون تسهیل صدور مجوز کسب‌وکارها، صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی به‌صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ملی مجوزها با همکاری سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان انجام می‌شود.
طالب‌زاده اضافه کرد: تاکنون ۲ هزار و ۷۴۴ تقاضای انواع پروانه اشتغال به کار مهندسی حقیقی و حقوقی و کاردان‌های فنی در حوزه ساختمان از استان در سامانه mojavez.ir ثبت شده است.

وی افزود: این پروانه‌های اشتغال در رشته‌های هفت‌گانه شامل عمران، معماری، تأسیسات برقی ساختمان، تأسیسات مکانیکی ساختمان، نقشه‌برداری، شهرسازی و ترافیک، مهندسین مشاور، مجریان ذی‌صلاح، آزمایشگاه‌های فنی، انبوه‌سازان و دفاتر فعالیت طراحی ساختمان صادر شده است.

خاطرنشان‌می‌شود براساس ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی پروانه اشتغال‌های کاغذی فاقد کد یکتا از ابتدای سال آینده فاقد اعتبار می شود و دارندگان پروانه های مذکور باید حداکثر تا پایان سال جاری برای اخذ پروانه به صورت الکترونیکی اقدام کنند.

باتوجه‌به وظایف مشخص شده در قانون تسهیل صدور مجوز کسب‌وکارها از ابتدای سال ۱۴۰۱ صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی به‌صورت الکترونیکی و از طریق درگاه ملی مجوزها با همکاری سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان انجام می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15293

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد