شما اینجا هستید

دهکده ساحلی چی‌چست ظرفیتی ناب اما مغفول

صنعت گردشگری یکی از منابع مهم اقتصادی و عوامل موثر در توسعه فرهنگی و اجتماعی در جامعه انسانی محسوب می‌شود که علاوه بر درآمدزایی و کار آفرینی بسیار گسترده سبب نزدیک شدن ملت‌ها و فرهنگ‌ها به یکدیگر می‌شود ولی متاسفانه برخی اماکن گردشگری در ارومیه از جمله دهکده ساحلی چی‌چست به دلیل برخی ناکارآمدی‌ها مغفول مانده است.

دهکده ساحلی چی‌چست در فاصله ۱۸ کیلومتری شهر ارومیه در مسیر جاده دریاچه ارومیه و در نزدیکی گلمانخانه قرار دارد و ظرفیت و پتانسیل‌های که آنچنان باید و شاید مورد توجه مسئولان قرار نگرفته و به باد فراموشی سپرده شده و در صورتی که اگر روی این ظرفیت سودآور سرمایه‌گذاری شود می‌تواند در منطقه شمال‌غرب کشور زبان‌زد شود.

جذابیت و قابلیت گردشگری در این دهکده زیبا فراوان است اما هر کسی در این استان و شهر ارومیه سر کار می‌آید اولین شعاری که سر می‌دهد این است که این استان ظرفیت بی‌بدیلی در گردشگری دارد و باید به آن توجه کرد اما متاسفانه نتوانسته‌اند برای این پتانسیل‌های بالقوه برنامه‌ریزی‌های مدون سازمان‌یافته‌ای ارائه داده و اجرایی کنند.

زیرساخت‌ها و بسترهای مناسب برای رشد گردشگری در دهکده ساحلی چی‌چست ارومیه فراهم است و انتظار می‌رود مسئولان توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند تا علاوه بر رشد اشتغال‌زایی شاهد رونق گردشگری در کلانشهر ارومیه باشیم.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12778

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد