شما اینجا هستید

    اقتصادی » افتتاح ۱۶ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی

مدیرکل راه وشهرسازی آذربایجان غربی گفت: همزمان با دهه مبارک فجر ۱۶ هزار و ۱۳۴ میلیارد ریال طرح در حوزه راه وشهرسازی در این استان به بهره برداری می رسد و حدود ۱۱ هزار میلیارد ریال طرح در استان در این بخش کلنگ‌زنی می‌‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی«درناسسی» سید محسن حمزه‌لو در نشست خبری با خبرنگاران اظهار کرد: این میزان اعتبار برای ۲۷ طرح حوزه مسکن، راه و ساختمان های دولتی هزینه شده و در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: در حوزه مسکن هفت طرح با پنج هزار و ۱۱۶ میلیارد ریال، در حوزه راه ۱۳ طرح با ۱۰ هزار و ۴۸۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده و در بخش ساختمان های دولتی هفت طرح عمرانی با ۵۳۸ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده، به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به طرح‌های آماده کلنگ زنی، گفت: در این بخش نیز هفت طرح با ۱۰ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده کلنگ زنی می گردد.

حمزه‌لو افزود: در بخش پروژه‌های آماده کلنگ زنی ۶ طرح با ۱۰ هزار و ۵۸۷ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده در حوزه مسکن و یک طرح با پنج هزار میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده در حوزه راه کلنگ‌زنی می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد دولت سیزدهم در بخش راه، بیان کرد: در بخش احداث راه ۲۹۴ کیلومتر با ۷۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده در این بخش به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به عملکرد حوزه مسکن در دولت سیزدهم بیان کرد: در این بخش ۶ هزار و ۱۵۲ واحد مسکن حمایتی به بهره‌برداری برداری رسیده است.

حمزه‌لو افزود: در بخش نوسازی مسکن در دولت سیزدهم ۱۲ هزار و ۳۹۲ واحد در محدوه‌های بازآفرینی شهری نوسازی شده است.

وی بیان کرد: همچنین در راستای بهسازی معابر شهری و توسعه رفاه اجتماعی چهار هزار و ۴۶۷ تن قیر رایگان به ارزش ۴۱۹ میلیارد ریال جهت آسفالت معابر محلات هدف در اختیار شهرداری های آذربایجان غربی قرار گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی با اشاره به تعیین تکلیف نواقصات آزاد راه ارومیه_تبریز، گفت: با ورود سرمایه گذار بخش خصوصی و پس از انجام نقل و انتقالات از پیمانکار قبلی به پیمانکار بخش خصوصی، اولویت راه و شهرسازی، تکمیل نواقصات قطعات یک و ۲ و شروع عملیات اجرایی قطعه ۳ این آزاد راه است.

حمزه‌لو افزود: برگزاری میز خدمت راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی، ملاقات مردمی، غبارروبی مزار شهدا و برگزاری جشن‌ها و مراسمات فرهنگی، ورزشی، هنری در اداره کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی از دیگر مراسمات دهه فجر امسال اداره‌ کل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی به شمار می‌رود.

 

انتهای خبر »

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15378

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد