شما اینجا هستید

    آرشیو » کلاس های آهنی در روستای بالانج ارومیه و وعدهایی که بی حاصل هستند

یکی از مهمترین معضلاتی که امروزه والدين و اولياي مدارس در مناطق محروم آذربايجان غربي با آن درگیر هستند وجود مدارس کانکسی است که این موضوع بارها مورد بررسی قرار گرفته و شعارهايي از بهبود اوضاع داده شده است، اما بیشتر این وعده ها بی حاصل باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری درنا سسی، مبنی بر ارسال مطالبی از سوی مخاطبین در خصوص گلایه‌مندی اهالی روستای بالانج ارومیه از کلاس‌های کانکسی و وجود تعداد زیادی از جمعیت روستا و به طبع آن تعداد دانش‌آموزان ابتدایی، اولیا از وضعیت مدرسه واقع در روستا ناراضی هستند.

در این راستا خبرنگار درنا سسی برای در جریان قرارگرفتن این امر از مسئولان و اهالی روستا پیگیر موضوع شده که در ادامه می‌خوانیم.

کلاس های درس روستای بالانج مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی نیست

الناز صمدی یکی از اولیای دانش‌آموزان در گفتگو با خبرنگار درنا سسی اظهارداشت: باتوجه‌به زیاد بودن دانش‌آموزان در این روستا کلاس‌های درس مناسبی در مدرسه دایر نبوده و از امکانات اولیه کلاس درس برخوردار نیست.

وی ادامه داد: کلاس‌های درس واقع شده در روستایی بالانج به‌صورت کانکسی بوده و سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسبی نیز نداشته و فرزندان ما به‌این‌علت دچار معضل هستند.

صمدی خاطرنشان کرد: چندین بار با مسئولان مربوطه در خصوص این مشکل رایزنی شده؛ اما تاکنون نتیجه مثبتی حاصل نشده است.

سرویس های بهداشتی مدرسه روستای بالانج از کیفیت مناسبی برخوردار نیست

مینا مادر یکی دیگر از اولیا دانش‌آموزان عنوان کرد: مدرسه واقع شده در روستا از سرویس‌های بهداشتی مناسبی نیز برخوردار نیست و فرزندان ما برای استفاده از سرویس بهداشتی دچار مشکل هستند.
وی اذعان کرد: از دیگر مشکلات این مدرسه وجود سگ‌های ولگرد بوده که ما هر روز مجبور هستیم خودمان فرزندانمان را با ترس و اضطراب راهی مدرسه کنیم.
مینا ادامه داد: این موارد بارها با مسئولان و مدیر مدرسه در میان گذاشته شده است امام باتوجه‌به نزدیک‌شدن مهرماه و بازگشایی مدارس هنوز هم اقدام مناسبی در خصوص رفع مشکلات مربوطه انجام نشده است.

وی با اشاره به محقق نشده وعده مسئولان در خصوص ساخت مدرسه در پایان خاطرنشان کرد: با وجود این مشکلات و نداشتن چهاردیواری واقعی به‌عنوان کلاس درس چه انتظاری وجود دارد که کودکان ما به جایی برسند و سوال ما اینجاست که چرا مسوولان مربوطه به این موضوع مهم رسیدگی نم کنند.

بهبود شرایط فضاهای کلاسی تا آغاز سالتحصیلی

محمدپور رئیس روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار درناسسی ضمن تشکر از احساس مسئولیت و دغدغه‌مندی مخاطبین اظهارداشت: بر اساس بررسی‌های دقیق و کاملی که طی بازدید حضوری از مدارس روستایی آموزش‌وپرورش ناحیه یک ارومیه آموزشگاه مورد اشاره واقع در روستای بالانج با ۱۱ کلاس آموزشی و تراکم میانگین ۲۶ نفر دانش‌آموز دارای فضای آموزشی مکفی و تراکم کلاسی مناسب برخوردار است.
وی ادامه داد: کلاس‌های آموزشی از حالت استاندارد برخوردار بوده و هیچ‌گونه چالشی در این زمینه برای آغاز سال تحصیلی جدید مواجه نیست.

محمدپور با اشاره به حضور سگ‌های ولگرد در اطراف و محیط مدرسه خاطرنشان کرد: اقدامات و هماهنگی لازم با دهیاری روستا در خصوص پیشگیری از وجود احتمالی سگ‌ها در اطراف مدرسه انجام‌یافته است.

رئیس روابط‌عمومی اداره کل آموزش‌وپرورش آذربایجان غربی در خصوص تعمیرات فضای آموزشی یادآور شد: تعمیرات و بهبود فضاهای کلاسی نیز در دست اقدام بوده و تا آغاز سال تحصیلی به اتمام خواهد رسید.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14424

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد