شما اینجا هستید

    اجتماعی » چارت سازمان همیاری نیازمند باز تعریف مجدد است

استاندار آذربایجان غربی با تاکید بر ایجاد تحول در سازمان همیاری برای جلوگیری از زیان‌ده بودن این مجموعه، گفت: با کاهش هزینه‌های مازاد سازمان همیاری شهرداری‌های استان، می‌توان این مجموعه را به سمت سوددهی سوق داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی»محمدصادق معتمدیان امروز در جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شورای سازمان همیاری شهرداری‌های استان، با اشاره به اینکه چارت و نیروهای سازمان همیاری شهرداری‌ها براساس نیاز این مجموعه بازتعریف شود،اظهار کرد: در راستای تقویت واحدهای درآمدزا و مولدسازی سازمان همیاری شهرداری‌ها گام برداشته شده و نیروهای مازاد ساماندهی شود.

وی همچنین هدایت دارایی‌ها و اموال بلاتکلیف سازمان همیاری به سمت مولدسازی را ضروری دانسته و خاطرنشان کرد: با نوسازی ماشین‌آلات سازمان همیاری شهرداری‌های استان، می‌توان گام‌های بلندی در حوزه عمرانی استان به‌ویژه در حوزه عمران شهری برداشت.

استاندار آذربایجان غربی به استفاده سازمان همیاری از ظرفیت‌های مرزی و پایانه‌ها نیز تاکید کرده و افزود: منابع و دارایی‌های سازمان همیاری شهرداری‌های استان را از حالت انجماد خارج کرده و این سازمان در حوزه‌های تجاری، سرمایه‌گذاری و گردشگری حضور پررنگی داشته باشد.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه سازمان همیاری در مسائل مالی، شفافیت کامل داشته باشد، اضافه کرد: شهرداری‌های شهرهای بزرگ با کمک به جهش درآمدی سازمان همیاری شهرداری‌های استان، از شهرداری شهرهای کوچک آذربایجان غربی حمایت کنند.

وی در ادامه با تاکید بر تعامل و همکاری شهردار‌های استان با شوراهای اسلامی شهر، افزود: شوراهای اسلامی شهر به وظایف نظارتی خود عمل کرده و نباید دخالت فراقانونی در عملکرد شهرداری ها داشته باشند.

استاندار آذربایجان غربی به تاثیر مستقیم عملکرد مثبت شهرداری‌ها در جلب رضایت مردم نیز اشاره کرده و یادآور شد: اقدامات و خدمات حداکثری شهرداری‌ها، نمود عینی در جامعه داشته و می‌تواند در کاهش نارضایتی‌ها و جلب رضایت عمومی نقش مهمی ایفا کند.

معتمدیان همچنین یکی از اولویت‌های اصلی نظام اسلامی و به‌ویژه دولت سیزدهم را خدمات‌رسانی به مناطق محروم و کم‌برخوردار عنوان کرده و افزود: بخشی از مردم آذربایجان غربی در مناطق حاشیه نشین شهرها با کمترین امکانات ساکن شده و امروز با برنامه ریزی‌های انجام شده و در مسیر رفع مشکلات مردم در این مناطق گام برمی‌داریم.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه بازتعریف محلات هدف برای بازآفرینی شهری در اولویت های سال آینده شهرداری‌ها قرار گیرد، اظهار داشت: با مدیریت و همفکری برای استفاده از ظرفیت‌های قانونی چون بازآفرینی شهری، در مسیر تکمیل زیرساخت‌ها در مناطق مخنلف شهری و به‌ویژه متطق حاشیه‌نشین شهرها اقدام شود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با بیان اینکه شهرداری‌ها اجرای برنامه‌های کلان و نگاه به درآمد پایدار را در دستور کار خود قرار دهند، افزود: درآمد پایدار، نیاز امروز شهرداری‌های استان بوده و مدیریت شهری باید به‌دنبال ایجاد تحول در درآمدها و ارتقای فضاهای شهری و نشاط آفرینی در جامعه باشد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15684

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد