شما اینجا هستید

    اجتماعی » پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان غربی شناسنامه‌دار شد

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: یک هزار و ۷۱۶ واحد باغی در سطح پنج هزار و 952 هکتار از ابتدای سال جاری تاکنون در استان شناسنامه دار شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی« درناسسی» علی دیانتی معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار درناسسی با بیان اینکه پنج‌هزار و ۹۰۰ هکتار باغ در آذربایجان غربی شناسنامه‌دار شد اظهار کرد: یک هزار و ۷۱۶ واحد باغی در سطح پنج هزار و ۹۵۲ هکتار از ابتدای سال جاری تاکنون در استان شناسنامه‌دار شده است.

دیانتی اضافه کرد: باتوجه‌به اینکه آذربایجان غربی در تولید و تنوع محصولات باغی در کشور رتبه دار است، شناسنامه‌دار کردن باغات جزو برنامه‌های اولویت‌دار استان بوده و با شتاب بیشتری اجرا می‌شود.

وی اضافه کرد: هدف از اجرای این طرح نظارت و کنترل بر محصولات باغی از زمان کاشت تا زمان مصرف آن بوده و از مزایای این طرح می‌توان به تصحیح روند توزیع و مصرف صحیح نهاده‌های کشاورزی و همچنین تسهیل در اخذ کد QR (کیفیت محصولات) جهت صادرات محصولات تولیدی عنوان کرد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهار کرد: طی تفاهمی که بین اتاق اصناف و معاونت باغبانی وزارت صورت‌گرفته، ثبت صدور شناسنامه باغبانی از طریق اتاق اصناف انجام می‌شود و ارائه هرگونه خدمات منوط به داشتن شناسنامه باغی از طرف متقاضیان مشروط شده است؛ بنابراین مدیریت‌های شهرستان‌ها و کارشناسان پهنه در ترغیب بهره‌برداران برای شناسنامه‌دار کردن باغات لازم است، اهتمام جدی داشته باشند.

در فرایند طراحی شده برای اجرای این طرح ملی، تمامی مراحل ثبت و صدور شناسنامه واحدها در سامانه تحت وب بهره‌برداران نظام صنفی کشاورزی موسوم به سَبَک صورت می‌گیرد که با کد دسترسی طراحی شده در این سامانه برای مراکز تولید محصولات باغبانی، امکان پایش مبادی تولید و استانداردسازی محصولات جهت صادرات و حتی تنظیم بازار داخلی ایجاد خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15191

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد