شما اینجا هستید

    آرشیو » منتظر امام زمان(عج) باید فکر جهانی داشته باشد

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان غربی گفت: امامین انقلاب اسلامی قدم برداشتن در مسیر ولایت را، لازمه انتظار ظهور عنوان می‌کنند و بنابراین تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین لوازم ظهور است.

به گزارش پایگاه خبری ارومtv، حجت الاسلام رضا میرزایی در جمع شاعران شعر مهدوی با بیان اینکه زیباترین پدیده‌ای که در نظام هستی قرار است اتفاق بیفتد، ظهور منجی عالم بشریت بوده که آمال و آروزی همه انبیا و ائمه معصومین است، اظهار کرد: زمینه سازان این ظهور قرار است منتظران مهدی موعود باشند و این وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

 

وی اضافه کرد: در روایات بیان شده است که در زمان غیبت انتظار منجی عالم بشریت و در عصر ظهور اطاعت از امام واجب و ضروری است و اعتقاد و ایمان به توحید، نبوت و رسالت انبیا و ائمه، قبول ولایت ائمه و تولی و تبری از لوازم انتظار است و در عصر غیبت امام اگر انسان منتظر حجت بن الحسن نباشد اعمالش مورد قبول نخواهد بود.

 

مدیر بنیاد مهدویت آذربایجان غربی تصریح کرد: مجالس جشن ما نباید صرفاً برای شادی باشد، بلکه باید در جهت معرفت افزایی و جریان سازی باشد و منتظران ظهور باید به ابعاد و لوازم انتظار ملزم باشند.

 

وی ادامه داد: منتظران ظهور باید توانایی‌های معرفتی خود را بالا ببرد و اگر باورهای او قوی نباشد در ادامه مسیر سست خواهد شد و کار را رها می‌کند.

 

حجت‌الاسلام میرزایی گفت: امروز که جوانان در نوک پیکان شبهه و شهوت قرار گرفته اند و دشمن از هر سو به دنبال ایجاد تردید در اعتقادات و ایمان جوانان است باید برنامه‌های ما به سمت معرفت افزایی پیش برود.

 

وی خاطرنشان کرد: اگر منتظر مهدی از لحاظ روحی قوی نباشد به مرور زمان سختی‌ها او را مورد اذیت قرار می‌دهند و از مسیر خارج می‌کنند و در روایات بیان شده است که سختی‌ها و مشقت‌ها در دوران غیبت زیاد خواهد شد و عده‌ای در نیمه راه از مسیر جدا شده و منتظران را مورد تمسخر قرار می‌دهند اما عده‌ای در این راه محکم و استوار خواهند ایستاد که اجر این نوع مقاومت از شمشیر زدن در رکاب پیامبر بیشتر است.

 

مدیر بنیاد مهدویت آذربایجان غربی تاکید کرد: بسیاری از افراد در طول تاریخ کار را خوب شروع کردند و در ابتدای کار در کنار ولی الهی بودند اما در ادامه او را تنها گذاشتند و تاریخ عصر حاضر نیز از این افراد پر است.

 

وی افزود: هم سو بودن عمل منتظر با ادعای او سومین لوازم انتظار است و منتظر واقعی فقط اهل ادعا نیست بلکه در میدان عمل نیز حاضر است و لذا باید تلاش کرد رضایت امام عصر را به دست آورد.

 

حجت الاسلام میرزایی برنامه ریزی و طراحی برای آینده را چهارمین شاخصه منتظران ظهور عنوان کرد و افزود: امامین انقلاب، انقلاب اسلامی را نقطه شروع نهضت امام عصر (عج) عنوان کرده اند و رهبر انقلاب به عنوان یک منتظر واقعی ظهور، دارای طرح و برنامه جهانی هستند و معظم له گام دوم انقلاب را تمدن سازی و زمینه سازی ظهور بیان می‌کنند.

 

وی عنوان کرد زمینه سازی ظهور هزینه دارد و باید در این مسیر قدرت اقتصادی، فرهنگی، سیاسی خودمان را بالا ببریم و استقلال ملی و سبک زندگی مهدوی و دینی را تقویت کنیم، و منتظر مهدوی نمی‌تواند فکر جهانی نداشته باشد و امامین انقلاب فکر جهانی مهدوی را با انقلاب اسلامی احیا کردند.

 

مسئول بنیاد مهدویت آذربایجان غربی داشتن فکر جهانی را لازمه مدیران انقلاب اسلامی دانست و گفت: همه مدیران جامعه اسلامی باید فکر جهانی داشته باشند و هر کسی که فکر جهانی ندارد حق ندارد مسئولیت قبول کند.

 

وی گفت: امامین انقلاب اسلامی قدم برداشتن در مسیر ولایت را لازمه انتظار ظهور عنوان می‌کنند و لذا تربیت نیرو، داشتن فکر جهانی و ایجاد جامعه مهدوی از مهم‌ترین لوازم ظهور است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12262

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد