شما اینجا هستید

    آرشیو » مطالبات فعالین فضای مجازی ارومیه به نتیجه رسید

مرز رازی خوی به علت موقعیت استراتژیک یکی از مرزهای مهم کشور و استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود و در شورای عالی سازمان مناطق آزاد و تجاری کشور به مرحله تصویب و ابلاغ منطقه ویژه اقتصادی رسید.

به گزارش پایگاه خبری ارومtv،استان آذربایجان غربی در شمال غربی کشور قرار داشته و با سه کشور آذربایجان، ترکیه، عراق، مرز مشترک آب و خاکی دارد وجود مرز مشترک با این سه کشور ظرفیت و استعداد قابل‌توجهی برای استان است.

استان آذربایجان غربی دارای ۹ گمرک و ۵ پایانه مرزی فعال است و از مهم‌ترین ظرفیت‌های آن تجارت بین المللی به‌ویژه با کشورهای ترکیه و عراق است.

در این میان مرز رازی خوی به علت موقعیت استراتژیک یکی از مرزهای مهم کشور و استان آذربایجان غربی به شمار می‌رود چناچه مسیر ریلی و وجود خانه‌های سازمانی متروکه در نزدیکی مرز رازی، نشان از اهمیت و نقش این گذرگاه مرزی در توسعه روابط ایران – اروپا دارد.

می‌توان بیان کرد سالانه بیش از یک میلیون مسافر از این مسیر به دلیل نزدیکی به شهر وان ترکیه تردد می‌کند و در حدود ۱۸ هزار تن کالا در این مرز زمینی با ترکیه تبادل انجام می‌شود و یکی از محورهای اصلی در رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری و اشتغال پایدار به شمار می‌رود.

باتوجه‌به اهمیت این موضوع متأسفانه تاکنون استفاده بهینه و مناسبی از این ظرفیت انجام نشده و این مهم موجب انتقاد بسیاری از مردم، تجار و مسافران بوده است.

بنابراین با داشتن چنین ظرفیت اقتصادی انتظار می‌رود مسئولان کشوری و استانی اهتمام جدی در بهره‌گیری از این ظرفیت اقتصادی داشته باشند چنانچه این امر تبدیل به یک مطالبه عمومی شده و فعالان فضای مجازی نیز اقدام به مطالبه‌گری دراین‌خصوص کردند.

طی روز گذشته در نشست شورای‌عالی سازمان مناطق آزاد و تجاری کشور منطقه ویژه اقتصادی ارومیه سرو تصویب و به سازمان مناطق آزاد تجاری کشور جهت اجرا ابلاغ شده است.

مطالبه‌گری حق مردم است 

وحید جلال‌زاده نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی دراین‌خصوص اظهار داشت: موضوع مطالبه‌گری حق مسلم افکار عمومی و اقشار مختلف مردم است و جامعه‌ای که بی مطالبه باشد به‌عنوان جامعه بی‌تحرک اطلاق می‌شود.

وی گفت: مطالبات مردمی حق بوده و ما موظف هستیم پیگیر مطالبات اقشار مختلف مردم باشیم.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در خصوص منطقه ویژه اقتصادی دارای یک فرایند بوده و توسط نماینده مجمع عالی آذربایجان غربی در شورای برنامه‌ریزی استان تصمیم‌سازی شده و مراحل آن مصوب شده و طی رایزنی‌های انجام شده جلسه مربوطه تشکیل و در سازمان مربوطه منطقه آزاد اقتصادی مرز سرو به‌عنوان منطقه ویژه اقتصادی به تصویب رسید.

وی تأکید کرد: نقش مطالبه گردی دراین‌خصوص بسیار حائز اهمیت بوده و تأثیر بسزایی داشته است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تمام مطالبات مردم یادداشت می‌شود از آب روستایی گرفته تا راه نداشته روستاها تا دریاچه ارومیه مورد پیگیری قرار می‌گیرد.

وی از گروه‌های مطالبه‌گری درخواست کرد مسائل مهم شهری و استانی را نشانه گرفته و به آن پرداخت کنند و مسئولان را پای خط پاسخ‌گویی آورند.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13674

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد