شما اینجا هستید

    آرشیو » محیط زیست برای استانداردسازی باغ وحش ارومیه مهلت تعیین کرد

رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی گفت: این اداره کل برای استاندارد سازی جایگاه‌های نگهداری حیوانات به مالک باغ وحش ارومیه چهار ماه مهلت داده است.

امید یوسفی روز جمعه در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌tv، اظهار کرد: این مهلت از ابتدای اسفند پارسال تا پایان خرداد امسال برای حل مشکلات باغ وحش ارومیه تعیین و اعلام شده است.

وی تصریح کرد: در صورت بی‌توجهی مالک باغ وحش به موارد اعلام شده از سوی محیط زیست برخورد جدی با این موضوع شده و پرونده جهت بررسی به مراجع قضایی ارجاع داده خواهد شد.

یوسفی با بیان اینکه تاکنون تذکرها و پیشنهادهای بسیاری به مالک باغ‌وحش ارومیه در زمینه رعایت برخی استانداردهای لازم ارائه شده است، گفت: اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی مجوز بهره‌برداری به این مکان نداده و تا انجام تغییرهای مدنظر در این مکان این موضوع منتفی است.

رییس اداره حیات وحش اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به اینکه این باغ وحش در سطح متوسط از نظر تعداد حیات وحش در حال نگهداری و یا استانداردهای موجود قرار دارد، افزود: هدف اصلی و اولویت اول ما بهینه‌سازی و مناسب‌سازی مکان برای نگهداری وحوش و همچنین استفاده بازدید‌کنندگان است که پیش نیاز آن رعایت بیشتر استانداردهای بهداشتی و ارتقای کیفی مکان‌های نگهداری حیوانات است.

وی با بیان اینکه چندین مورد مراجعه و اعلام آمادگی افراد در زمینه سرمایه‌گذاری و حمایت مالی از این مکان و حیوانات را در سال‌های اخیر داشتیم، بیان‌ کرد: تاکنون نتیجه اثر بخشی از این گفت‌وگوها گزارش نشده است.

یوسفی با بیان اینکه این مکان بازدهی خوبی ندارد، تاکید کرد: رونق این باغ وحش با ارتقای سطح استانداردهای لازم محقق می‌شود.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12513

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد