شما اینجا هستید

    آرشیو » لزوم تبیین فرهنگ ارزشی در بین جوانان/کارد امنیت نیاز اصلی یک جامعه است

کارشناس و تحلیل‌گرسیاسی گفت: در جامعه کنونی باید به بینش‌های ارزشی و دینی توجه جدی شود و بافرهنگ‌سازی به نسل جوان فرهنگ ارزشی و سالم تغذیه فکری و عملی تولید و تبلیغ و حمایت توسط مسئولین سرلوحه کار قرار گیرد.

به گزارش اروم tv، عبدالله‌زاده کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی در خصوص شهادت مدافع امنیت شهید محمد قنبری اظهار داشت: حادثه‌ای در ۲۲ خرداد رخ می‌دهد و ما یکی از مظلوم‌ترین کادر امنیت که نیاز یک جامعه است را از دست می‌دهیم.

وی ادامه داد: چرا این اتفاق می‌افتد؟ قبل از جواب‌دادن به این پرسش باید به علل و عوامل دیگر این حادثه وحشتناک اشاره کنیم.

عبدالله‌زاده اضافه کرد: در این راستا نقش فضای مجازی و آلوده‌سازی ماجرا از حادثه مرحوم امینی تا کنون، تخریب ارزش‌ها و جابه‌جایی و دادن نشانی غلط به افکار عمومی، حب و بغض علیه نظام انقلاب اسلامی، برانگیختگی همگانی جمعی و زنده نگه‌داشتن ماجراهای غم‌انگیزی که ما خودمان نسبت به آنها دلمان آزرده هست ولی می‌خواهند این ماجرا از یاد نروند و افراد کشته شده دراین‌بین زیاد شود.

این تحلیل‌گر سیاسی عنوان کرد: در این میان پمپاژ خشونت و ریل‌گذاری و دید بد نسبت به تأمین‌کنندگان امنیت درصورتی‌که اگر خدشه‌ای به امنیت وارد شود دیگر نمی‌توان آرامش و امنیت اجتماعی انتظار داشت.

وی اظهارکرد: این چه منطقی است که باید با خشونت و افراد بی‌گناه و خادم این نظام باید به شهادت برسند، باید به تک تک مولفه‌های اتفاق افتاده تبیین شده، تا کسی جرات نکندهرکسی به علتی و اتفاقی در صدد جبران حادثه این افراد دیگر را به‌ناحق زیر و یا بکشد تا بگوید ما حق بودیم و این مسئله نباید نهادینه و تبلیغ گردد چه‌بسا مشکلات زیاد خواهد شد .

عبدالله‌زاده خاطرنشان کرد: اگر تبیین این وقایع سریع‌تر اتفاق بیافتد دیگر دشمن فرصت روایتگری پیدا نمی‌کند تا بتواند قاتل را با شهید و شهید را با جلاد تعویض کند.

وی عنوان کرد: چرا باید حافظان امنیت مورد نکوهش قرار گرفته و یا بدین شکل و به‌صورت وحشیانه زیر گرفته می‌شوند آیا برای یک حادثه‌ای باید افراد بی‌گناه و مخلص به شهادت برسند و نباید گذاشته شود وجه پلیس مورد تخریب قرار گیرد.

تحلیل‌گر سیاسی یادآور شد: لازم است قوه قضاییه به این موضوع ورود پیدا کرده و هم در فضای مجازی و هم فضای حقیقی و نگذارد افکار مسموم بازنشر و اثرات روانی و خشونت را علیه امنیت کشور و عناصرش در حین مأموریت اجرا گردد.

وی گفت: در دنیای فضای بعد از شهادت سرگرد قنبری میزان نشر عکس‌های خانواده پیرفلک بسیار بوده؛ اما از شهید قنبری و خانواده او که دارای پنج فرزند بوده عکس زیادی نشر پیدا نکرده است.

وی تأکید کرد: در این برهه زمانی طوری دشمنان مظلوم‌نمایی می‌کنند و افرادی که این کارها را انجام می‌دهند و گزینشی برخورد می‌کنند تا نتیجه‌گیری غیرواقعی انجام‌گرفته و در خاتمه به‌راحتی از این حادثه گذرانند و از زیر گرفتن به‌قصد نیروی امنیتی چشم‌پوشی می‌کنند.

عبدالله‌زاده بیان کرد: جامعه دینی و اسلامی ما هر چقدر از بینش‌های ارزشی و معنویت و دین فاصله بگیرد افکار خبیث و مادی و خشونت به‌جای خشونت رونق می‌گیرد.

وی ادامه داد: انگیزه‌های مثبت جای خود را با افکار منفی جابه‌جا شده و این نقشه راه دشمن به‌راحتی در افراد سست‌عنصر و افکار منفی نفوذ و جذب و اجرا نقشه‌های شوم به ضرر محیط اجتماعی و نظام تبدیل می‌شود و آسیب‌های اجتماعی زیاد می‌شود.

کارشناس و تحلیل‌گر سیاسی عنوان کرد: باید به این اصل بینش‌های ارزشی و دینی توجه جدی شود و بافرهنگ‌سازی به نسل جوان فرهنگ ارزشی و سالم تغذیه فکری و عملی تولید و تبلیغ و حمایت توسط مسئولین سرلوحه کار قرار گیرد.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13650

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد