شما اینجا هستید

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی گفت: قاچاقچی کود اوره در پیرانشهر به پرداخت هفت میلیارد و 548 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درناسسی حسین نجف‌زاده در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهار کرد: پرونده قاچاق ۵۲ هزار و ۳۷۲ کیلوگرم کود شیمیایی اوره در بسته‌های ۵۰ کیلویی به ارزش هفت میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال تحت عنوان آهک مرده در شعبه اول ویژه رسیدگی به جرائم قاچاق کالا و ارز شهرستان پیرانشهر رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: شعبه رسیدگی‌کننده با بررسی پرونده و ارائه‌نکردن اسناد و مدارک معتبر گمرکی تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر ضبط کودهای کشف شده متهم را به پرداخت هفت میلیارد و ۵۴۸ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

نجف‌زاده گفت: مأموران اداره اطلاعات شهرستان پیرانشهر در پی گزارشات دریافتی کودهای کشف شده را در بازرسی از دو دستگاه کامیون عراقی حامل کالای صادراتی در درب خروجی گمرک تمرچین کشف و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

 مجازات فرش‌فروش متقلب

نجف‌زاده گفت: پرونده یک واحد فرش‌فروشی برای فروش چهار تخته فرش ۷۰۰ شانه تقلبی به ارزش ۲۴۰ میلیون ریال در شعبه ۶ بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان ارومیه رسیدگی شد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی آذربایجان غربی افزود: شعبه رسیدگی‌کننده با بررسی پرونده و ارائه‌نکردن اسناد و دلایل قانونی، تخلف انتسابی را محرز و علاوه بر پرداخت ۲۴۰ میلیون ریال به‌عنوان جبران خسارت در حق شاکی خصوصی متهم را به پرداخت ۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جریمه نقدی معادل ۱۰ برابر میزان تخلف محکوم کرد.

نجف زاده گفت: بازرسان اتاق اصناف شهرستان ارومیه گزارش تخلف را در پی شکایت شاکی خصوصی و در بازرسی از یک واحد فرش‌فروشی کشف و برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کردند.

وی در خاتمه ضمن اعلام آمادگی تعزیرات حکومتی استان جهت دریافت و رسیدگی فوری به شکایات و گزارشات مردمی از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادی و صنفی، قاچاق کالا و ارز و بهداشت و دارو و درمان موضوع را ازطریق سامانه اینترنتی www.tazirat135.ir ویا تلفن ۱۳۵ به تعزیرات حکومتی استان گزارش کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15127

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد