شما اینجا هستید

    آرشیو » فعالیت ۳۵۰ مبلغ در آذربایجان‌غربی به مناسبت ماه مبارک رمضان

معاون تبلیغ حوزه علمیه آذربایجان غربی گفت: در ماه مبارک رمضان 350 مبلغ از سوی حوزه علمیه آذربایجان غربی به تبلیغ اعزام شده‌اند.  

مهدی محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار ارومtv؛ با انتقاد از برخی بی‌اعتنایی‌ها به روزه‌خواری و کشف حجاب علنی اظهار کرد: امروز روزه‌خواری علنی و کشف حجاب هر چند که عده معدودی مرتکب شده‌اند اما متاسفانه مسئولان مربوطه واکنش خاصی نشان نمی‌دهند و بنابراین لازم است مسئولان امر پیگیر تصویب قوانین بازدارنده و اجرای دقیق آن باشند.
وی افزود: دراسلام برای مقابله با منکرات مراحلی از جمله شناسایی، نصحیت، مقابله و تذکر بیان شده است و روحانیت و مبلغینی که در ایام متعدد به تبلیغ اعزام می‌شوند قدرتی بالاتر از نصیحت ندارند و باید مسئولان نیز در این خصوص قوانین بازدارنده را به صورت دقیق اجرا کنند و صرفا با توصیه نمی‌شود کاری کرد.
معاون تبلیغ حوزه علمیه آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: باید سازمان‌ها، ادارات و نهادهای فرهنگی وظایف خود را نسبت به ماه مبارک رمضان به درستی بشناسند و بدان عمل کنند و شانه خالی کردن در این خصوص اصلا قابل توجیه نیست.
وی گفت: رسانه امروز در فرهنگ‌سازی درست و یا غلط نقش اساسی دارد اما متاسفانه از این امر غفلت شده و امروز امپراطوری رسانه‌ای غرب شبانه روز برای تبلیغ علیه اسلام و مقدسات به صف شده است.
حجت الاسلام محمدی خاطرنشان کرد: نباید جشن‌های دینی و انقلابی فقط محدود به قشرهای مذهبی باشد و باید زمینه‌ برای حضور همه اقشار در جشن های مذهبی و دینی ایجاد شود تا پیام دین به سمع و نظر مردم برسد.
وی در ادامه تاکید کرد: در کارهای فرهنگی بسنده کردن به برنامه‌های بخشنامه‌ای دردی را درمان نخواهد کرد و برای تاثیرگذاری فرهنگی و ایجاد تحول فرهنگی و مقابله با آسیب‌ها و حملات دشمن مجموعه های نظام اسلامی به سمت شناخت دقیق موضوعات و درمان قطعی و نه مقطعی آن حرکت کنند.
معاون تبلیغ حوزه علمیه آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: ۸۵۰ طلبه خواهر و برادر در مدارس استان در قالب طرح امین مشغول به تبلیغ و فعالیت فرهنگی هستند و از این جهت از مدیرکل آموزش و پرورش و همکارانش که امسال همکاری خوبی داشتند تقدیر می‌شود و با توجه به نیاز شدید مدارس و درخواست اعزام مبلغ ضرورت دارد که مبلغان حضور فعالی داشته باشند.
وی در ادامه گفت: در ماه مبارک رمضان ۳۵۰ مبلغ از سوی حوزه علمیه آذربایجان غربی به تبلیغ اعزام شده‌اند.
حجت الاسلام محمدی در پایان گفت: باید فعالیت‌های دینی و فرهنگی به صورت هدفمند و هنرمندانه و دارای پشتوانه و تاثیرگذاری فرهنگی باشد و از کارهای روتین اجتناب شود.
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12640

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد