شما اینجا هستید

    سیاسی » صیانت از آرای مردم یک تکلیف شرعی است

استاندار آذربایجان غربی گفت: ۲ هزار و ۳۰۲ شعبه اخذ رأی، میزبان حضور حماسی مردم آذربایجان غربی در انتخابات ۱۱ اسفند خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی»محمدصادق معتمدیان در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی شعب اخذ رای در استان، افزود: در آذربایجان غربی یک هزار و ۴۴۱ شعبه ثابت و ۸۶۱ شعبه سیار و همچنین ۱ هزار و ۱۳۴ شعبه شهری و ۱ هزار و ۱۶۸ شعبه روستایی برای اخذ آرای مردم حتی در مناطق صعب‌العبور و دورافتاده آماده شده است.

وی همچنین با اشاره به احراز هویت الکترونیکی در تمامی شعب اخذ رای استان، خاطرنشان کرد: تدابیر حداکثری و زیرساخت‌ها برای تأمین برق و اینترنت شعب اخذ رای در آذربایجان غربی فراهم شده است.

استاندار آذربایجان غربی به آماده‌سازی ۲۳ هزار نفر به‌عنوان عوامل اجرایی برگزاری انتخابات در استان نیز اشاره کرده و افزود: هیئت‌های نظارت و ۲ هزار و ۶۱۰ بازرس، مسئولیت تضمین سلامت انتخابات و صیانت از آرای مردم را بر عهده داشته و برای هر ۱۵ شعبه یک سربازرس و هر شهرستان آذربایجان غربی یک بازرس ویژه جهت پیگیری شکایات احتمالی مردم تعیین شده است.

معتمدیان همچنین با بیان اینکه صیانت از آرای مردم یک تکلیف قانونی و شرعی است، اضافه کرد: با همکاری و هم‌افزایی تمامی دست‌اندرکاران انتخابات و اقتدار نیروهای نظامی و امنیتی آذربایجان غربی، طرح جامع امنیت برای برگزاری انتخابات در امنیت کامل تدوین و اجرا می‌شود.

وی در ادامه با اعلام اینکه ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار و ۷۱۳ نفر واجد شرایط رای دادن در آذربایجان غربی هستند، افزود: ۱۴۱ هزار و ۶۵ نفر نیز رای اولی بوده و در راستای تسهیل روند انتخابات، رای دهندگان می‌توانند با یکی از مدارک شناسنامه، کارت ملی، پایان خدمت، گواهینامه یا گذرنامه معتبر در شعب حضور یافته و رای دهند.
استاندار آذربایجان غربی مشارکت مردم در انتخابات برای تعیین سرنوشت خویش را سیاست کلان نظام اسلامی دانسته و تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران نماد

مردم‌سالاری دینی در جهان بوده و تمام ارکان کشور به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم توسط مردم انتخاب می‌شوند.
معتمدیان همچنین با تأکید بر اینکه اداره کشور توسط خود مردم انجام می‌شود، افزود: مردم آذربایجان غربی همچون ادوار گذشته با حضور باشکوه خود در انتخابات، در کنار نظام اسلامی بوده و با همدلی اقوام و مذاهب مختلف، دشمنان را ناکام خواهند گذاشت.

وی در ادامه همبستگی و وحدت را از اولویت‌های کشور عنوان کرده و یادآور شد: ایران متشکل از اقوام و مذاهب مختلف بوده و به‌صورت قاطعانه با هرگونه اختلاف‌افکنی، رفتار واگرایانه و بازی در زمین دشمن، برخورد قانونی خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی به تأیید صلاحیت ۳۸۵ کاندیدای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان نیز اشاره کرده و افزود: با انصراف تعدادی از نامزدها، فردا ۲۸۵ کاندیدا در سطح استان از اقوام، مذاهب، سلایق و گرایش‌های سیاسی مختلف با هم به رقابت خواهند پرداخت.

معتمدیان همچنین با تأکید بر اهمیت انتخاب اصلح، اظهار داشت: مردم در انتخابات به افرادی متدین، انقلابی، مردمی، متعهد، متخصص و خدمتگزاری صادق رای دهند تا نماینده اصلح، دغدغه حل مشکلات مردم را داشته و مردمی بوده و مردمی بماند.

وی در ادامه اولویت اول استان را توسعه و پیشرفت معرفی کرده و افزود: جبران عقب‌افتادگی‌های آذربایجان غربی با تشکیل مجلسی قدرتمند در کنار دولت قوی میسر خواهد بود.

استاندار آذربایجان غربی در پایان با اشاره برقراری عدالت تبلیغاتی در این دوره از انتخابات، بیان داشت: صداوسیمای مرکز آذربایجان غربی ۱۰ شبکه تلویزیونی برای تبلیغات کاندیداها و مناظرات انتخاباتی اختصاص داده و در سطح استان نیز ۱۴۵ امکان تبلیغاتی چون سالن‌های ورزشی، آمفی‌تئاترها و بیلبوردها به‌صورت عادلانه در اختیار نامزدها قرار گرفت.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15668

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد