شما اینجا هستید

    آرشیو » صدور ۵۵۴ پروانه بهره برداری از معادن در آذربایجان غربی

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر در استان 554 معدن دارای پروانه بهره‌برداری معتبر وجود دارد که زمینه اشتغال مستقیم برای 5 هزار و 430 نفر فراهم شده است.

به گزارش پایگاه خبری درنا سسی عبدالحمید سرتیپی در گفتگو با خبرنگار درنا سسی در خصوص اکتشافات جدید معادن در آذربایجان غربی اظهار داشت: طی ماه اخیر تعداد ۱۹ فقره پروانه بهره‌برداری برای استخراج انواع مواد معدنی در آذربایجان غربی صادر شد که عمده معادن کشف شده مربوط به سنگ‌های تزئینی است.
وی ادامه داد: برای بهره‌برداری از این ۱۹ معدن بیش از ۳۴۵ میلیارد و ۵۹۷ میلیون ریال سرمایه‌گذاری شده و ذخیره قطعی این معادن در حدود ۱۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تن انواع مواد معدنی با استخراج ۳۶۵ تن خواهد بود.
سرتیپی با اشاره به بهره‌برداری از این ۱۹ معدن عنوان کرد: باتوجه‌به بهره‌برداری از این معادن زمینه اشتغال برای ۱۱۷ نفر نیز فراهم خواهد شد.
وی افزود: در مدت‌زمان مردادماه امسال ۲۸ فقره پروانه اکتشاف برای محدوده‌های معدنی جدید شناسایی و صادر شده و ۱۱ فقره گواهی کشف برای محدوده‌های معدنی استان که به مراحل پایانی عملیات اکتشافی رسیده و در شرف بهره‌برداری قرار دارند .
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی در خصوص عملیات اکتشافی اظهار داشت: برای تکمیل عملیات اکتشافی ۱۱ محدوده اکتشافی بیش از ۱۲۳ میلیارد و ۴۸۲ میلیون ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است.
سرتیپی با بیان اینکه عمده معادن اکتشافی در استان مربوط به سنگ‌های تزئینی است خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۵۴ معدن دارای پروانه بهره‌برداری معتبر با ذخیره قطعی یک میلیارد و ۲۰۲ میلیون تن انواع مواد معدنی وجود دارد.
وی یادآور شد: برای بهره‌برداری از این معادن نزدیک به ۷ هزار و ۹۱۵ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری انجام شده و معادن بهره‌برداری در استان زمینه اشتغال مستقیم را برای ۵ هزار و ۴۳۰ نفر فراهم کرده‌اند.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۲۷ محدوده معدنی با ذخیره قطعی ۱۵ میلیون و ۵۸۸ هزار تن در مرحله پایان عملیات اکتشافی و در شرف بهره‌برداری قرار دارند. سرتیپی افزود: برای اتمام عملیات اکتشافی این محدوده‌ها بیش از ۱۷۸ میلیارد و ۵۷۸ میلیون ریال سرمایه‌گذاری انجام شده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر در استان ۵۵۴ معدن دارای پروانه بهره‌برداری معتبر وجود دارد که با به بهره‌برداری رسیدن از این معادن زمینه اشتغال مستقیم برای ۵ هزار و ۴۳۰ نفر فراهم‌شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14471

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد