شما اینجا هستید

    اقتصادی » صدور ۵۰ درصدی سند تک‌برگی اراضی کشاورزی در آذربایجان‌غربی

رئیس کل دادگستری آذربایجان‌غربی بیان اینکه 50 درصد اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی دارای سند تک برگی شدند گفت: آذربایجان‌غربی در خصوص ثبت‌اسناد تک برگی کشاورزی رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی « درناسسی» ناصر عتباتی در گفتگو با خبرنگار درناسسی با بیان اینکه ۵۰ درصد اراضی کشاورزی آذربایجان‌غربی دارای سند تک برگی شدند اظهار کرد: استان آذربایجان‌غربی در خصوص ثبت‌اسناد تک برگی کشاورزی رتبه سوم کشوری را کسب کرده است.

وی ادامه داد: تک برگی کردن اسناد اراضی کشاورزی به تأکید مقام معظم رهبری و ریاست معظم قوه قضائیه بر صدور اسناد تک برگی برای اراضی کشاورزی بازمی‌گردد.

رئیس‌کل دادگستری آذربایجان‌غربی استان آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: آذرباجان‌غربی با بیش از یک میلیون هکتار اراضی کشاورزی، از استان‌هایی است که اراضی کشاورزی آن بسیار قابل‌توجه می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های قرارگاه استانی شهید سلیمانی، ۴۳ هزار قطعه زمین کشاورزی در این استان به‌صورت تک برگی ثبت مالکیت شده است که این موضوع باعث حائز شدن رتبه سوم کشوری در ثبت‌اسناد تک برگی زراعی شده است و امید است تا پایان سال، این ارقام به بیشترین میزان خود برسد.

خاطرنشان می‌شود از یک میلیون و ۱۹ هزار هکتار اراضی کشاورزی در این استان، ۴۶۰ هزار هکتار دارای سند تک برگی می‌باشد و اجرای کامل این طرح در دستور کار جدی دادگستری آذربایجان‌غربی قرار دارد و کم‌کاری دستگاه‌های مسئول دراین‌خصوص قابل‌قبول نیست. این طرح، با تثبیت مالکیت‌ها بر اساس قانون حد نگار، از اختلافات ملکی جلوگیری می‌کند و به رفع معارض در اراضی مختلف نیز کمک می‌کند². امیدواریم با تلاش مشترک مقامات و کشاورزان، اولین استانی باشیم که برای ۱۰۰ درصد اراضی کشاورزی سند تک برگی صادر شده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15074

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد