شما اینجا هستید

    اقتصادی » ‍ صدور۸ هزار پروانه عبور ترافیکی در آذربایجان‌غربی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی از صدور ۸ هزار و ۴۰۴ فقره پروانه عبور ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.

ایرج دست نشان مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار درناسسی از صدور ۸ هزار و ۴۰۴ فقره پروانه عبور ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد و اظهار کرد: صدور پروانه‌های عبور ترافیکی به منظور ایمنی در تردد، حفاظت از جاده و ابنیه فنی راه‌ها و نیز جلوگیری از بروز اختلال در تردد وسایل نقلیه عبوری از سوی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان صورت می‌پذیرد.

وی افزود: در پروانه ترافیکی ناوگان‌های باری مواردی از جمله سرعت، مسیر مجاز، ساعت حرکت و سایر مقررات مربوط به حمل بار قید شده و رانندگان این ناوگان موظف و مکلف به رعایت موارد یاد شده در این پروانه‌ها هستند.

دست‌نشان با اشاره به صدور هشت هزار و ۴۰۴ فقره پروانه عبور بارهای ترافیکی از ابتدای سال جاری تاکنون، گفت: صدور این نوع پروانه‌ها برای بارهایی است که مشخصات آن به لحاظ وزن و ابعاد، خارج از موارد تعریف شده در حوزه مقررات حمل و نقل بار در جاده‌ها بوده که رانندگان برای جابه‌جایی و تردد در راه های ارتباطی نیازمند آن هستند.

این مقام مسئول گفت: رعایت الزامات حمل بارهای ترافیکی بدلیل حفظ و حراست از راه‌ها بعنوان سرمایه‌های ملی، تأمین ایمنی لازم در سطح راه‌ها و تسهیل در تردد و جلوگیری از بروز هرگونه اختلال ترافیکی بسیار حائز اهمیت است که شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان باید توجه ویژه‌ای به رعایت این نکات داشته باشند.

دست نشان خاطرنشان کرد: محموله‌های ترافیکی عبوری توسط کارشناسان ایمنی و ترافیک این اداره کل و گشت‌های راهداری سیار در راه‌های استان کنترل می‌شوند که در صورت مشاهده هرگونه تخلف در نحوه حمل، تخلفات احصا شده برای صدور حکم به کمیسیون رسیدگی به تخلفات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ارجاع می‌شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی در پایان سخنان خود اعلام کرد: آمار صدور پروانه عبور بارهای ترافیکی در استان نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل که ۱۰ هزار و ۷۳ فقره بود، ۱۶ درصد کاهش یافته است.

انتهای خبر/

 

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15445

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد