شما اینجا هستید

    تیتریک » شکوفایی اقتصادی شاخص‌های اصلی قدرت یک کشور

امام‌جمعه مهاباد گفت: شکوفایی اقتصادی یکی از شاخص‌های اصلی قدرت یک کشور به شمار می‌رود که در سایه همت و تلاش کارگران محقق خواهد شد.

ماموستا عبدالسلام امامی؛ امام‌جمعه مهاباد در خطبه نمازجمعه این هفته مهاباد با تبریک فرارسیدن هفته کارگر اظهار کرد: جایگاه و نقش کارگران در تحقق شعارهای چند سال گذشته به‌ویژه شعار امسال مبنی بر جهش تولید با مشارکت مردم، غیرقابل‌انکار است.
وی با بیان اینکه خداوند در آیات قرآنی بر آمادگی و مقابله با دشمنان تأکید دارد، اضافه کرد: لازمه پیشرفت و قدرت یک جامعه، ارتقای شاخص‌های توسعه‌ای در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در بخش اقتصاد بوده که به دست کارگران و زحمت آنان محقق می‌شود.
امام‌جمعه مهاباد با اشاره به اینکه پیامبر اکرم (ص) کارگران را به‌مانند جهادگران راه خداوند دانسته است، گفت: بزرگ‌ترین افتخار برای قشر زحمت‌کش کارگران، بوسیدن دست پینه‌بسته یکی از صحابه توسط پیامبر اسلام است که هرگز آتش جهنم را نخواهد دید.
ماموستا امامی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی زمینه به‌وجودآمدن سایر آسیب‌های جامعه است، افزود: جامعه‌ای که سرمایه‌گذاران، مسئولان باایمان و نیروی کار صادق و مخلص داشته باشد، به طور حتم پیشرفت خواهد کرد.
وی از سرمایه‌داران خواست که اموال خود در بخش تولید و ایجاد اشتغال سرمایه‌گذاری کنند تا ضمن رفع برخی از مشکلات جامعه، کمک‌حال نیازمندان به‌ویژه افراد مستحق اطراف خود باشند.
امام‌جمعه مهاباد با اشاره به اهمیت جایگاه شوراها نیز گفت: شوراها باید کسانی باشند که خود را خشم، بغض و کینه دورنگه داشته و از باند و باندسازی خودداری کنند، همچنین بجای مال‌اندوزی از راه ناحق، اهل بخشش اموال به غیرخودی بوده و در نهایت نیز در امور خود مشورت‌پذیر باشند.
وی با ابراز تأسف در خصوص تداوم جنایت‌های رژیم صهیونیستی در فلسطین گفت: پیداشدن گورهای دسته‌جمعی در کنار مراکز درمانی و قتل و عام بیماران جزء جنایت‌هایی است که اگر کشور مسلمانی مرتکب آن می‌شد، با واکنش و قطعنامه‌های سریع شوراهای امنیت و سازمان ملل روبرو بود.
ماموستا امامی افزود: در دورانی که انسان‌های آزادی‌خواه جهان با هر دین و مذهبی نسبت به جنایت خاک فلسطین به پا خواستند، ضروری است که مردم مؤمن جهان اسلام و حاکمان آنها هم بیش‌ازپیش حمایت خود را از مردم بی‌گناه فلسطینی نشان دهند.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=16035

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد