شما اینجا هستید

    آرشیو » شهید چمران دارای یک شخصیت مبارز و خودساخته بود

هم رزم شهید چمران گفت: شهید چمران در همه دوران تحصیل شاگرد ممتازدارای استعداد درخشان و از لحاظ شخصیتی یک شخصیت خودساخته مبارز بود و هدف همیشگی او جلب رضایت خداوند بوده است.

به گزارش اروم tv نصرالله اسداللهی هم رزم شهید چمران در گفت‌وگو با خبرنگار ارومtv با بیان اینکه شهید چمران دارای یک شخصیت علمی و انقلابی بود اظهارداشت: شهید چمران در همه دوران تحصیل شاگرداول، ممتاز، دارای استعداد درخشان و از لحاظ شخصیتی یک شخصیت خودساخته مبارز بود که این چنین افرادی در دنیا کمتر دیده می‌شود و هدف همیشگی او جلب رضایت خداوند بوده است.
وی با بیان اینکه دوران آشنایی ما به سال ۱۳۵۳ در لبنان باز می‌گردد گفت: در فروردین سال ۱۳۵۵ اقدام به تشکیل یک گروه مسلح دادیم که بنا به دلایلی اگر دولت مرکزی سقوط کند ما آماده هر گونه اقدامی باشیم.
هم رزم ادامه داد: در سال ۱۳۵۷ بعد از پیروزی انقلاب شهید چمران به ایران بازگشتند و خدمت امام خمینی رسیدند امام به شهید دستور دادند که در ایران بمانند و شهیدچمران اطاعت امر کرده و در ایران ماندگار شدند .

اسداللهی اضافه کرد: استان آذربایجان غربی در دوران انقلاب دچار بحرانی‌های بوده و حتی قبل از انقلاب جنگ‌های در این استان رخ‌ می‌داد که دشمن تمام توان خود را به‌کار برده تا بتواند تشکیل جنگ‌های داخلی در استان آذربایجان غربی تجزیه رخ دهد.

وی ادامه داد: آگاهی تمام مردم چه ترک و چه کورد از نقشه‌های دشمن و عدم هماهنگی و تبعیت از سیاست‌های مزدوران خارجی باعث شد دشمنان از اهداف شوم خود شکست‌خورده و به‌صورت یکپارچه باقی ماند.
اسداللهی ادامه داد: در نیمه دوم تیرماه ۱۳۵۸ شهید چمران طی عملیات پاک‌سازی سرو به ارومیه آمدند و بعد از جنگ ستاد عملیاتی جنگ‌های نامنظم تشکیل شد.

وی تصریح کرد: عملیات‌های منظم و نامنظم از ماکو تا سردشت و مناطق مرزی با هدایت و فرماندهی شهید چمران انجام می‌شد.

هم رزم شهید چمران عنوان کرد: شهید چمران به‌عنوان یک فرد ممتاز و نخبه بورسیه دانشگاه آمریکا شد و بعد از تحصیل در دانشگاه آمریکا جز نیروهای مبارز علیه شاهنشاهی شده و تحت تعقیب نیروهای ساواک قرار می‌گیرد.

وی گفت: زمانی شهید چمران از ایران می‌رفت مادر ایشان به او تاکید داشتند که هرگز خدا را فراموش نکند و بعد از بازگشت به ایران سر مزار مادر خود حضور داشته و می‌گوید که من یک‌لحظه هم از یاد خدا غافل نشده‌ام.

اسداللهی عنوان کرد: شهید چمران در آمریکا با یک بانویی مسیحی آشنا شده و بعد از مسلمان شدن با او ازدواج کرده و دارای چهار فرزند می‌شود و بعداز حضور خانواده در لبنان همسر وی نتوانست در آنجا بماند و چون شهید چمران وظیفه خود را خدمت به اسلام می‌دانست نتوانست لبنان را ترک کند؛ بنابراین با درخواست طلاق همسر خود موافقت می‌کند.
وی تصریح کرد: شهید چمران زمانی که به لبنان بازگشتند در سازمان عمل به ریاست امام موسی صدر مشغول به فعالیت شده و مدیر پانسیون شبانه‌روزی بوده و به پیشنهاد امام موسی صدر با خبرنگار مسیحی خانم قائد ازدواج می‌کند.

اسداللهی یادآور شد: همسر شهید چمران به درخواست مصطفی چمران حجاب بر سرکرده و به‌شدت وابستگی عاطفی قوی بین آنان وجود داشت و در برخی از عملیات در کنار هم بودند و در عملیات شرکت می‌کردند.
وی خاطرنشان کرد: شهید چمران مدیریت بسیار مناسبی داشته و به تمام افراد و ملت به چشم مثبتی می‌نگریست و نگاه خوبی به مردم داشت.

اسداللهی عنوان کرد: شهید چمران در مورد مزدورانی که در لباس کورد و کومله بودند  بیان می‌کردندکه حضور آنان چندروزه بود به‌زودی از بین خواهد رفت .

وی اظهار کرد: مردم باید بدانند که انقلاب در مسیر پیروزی است و جنگ هنوز ادامه دارد و زمانی به پیروزی خواهیم رسید که امام‌زمان عج ظهوور کند و نباید از دشمن غافل ماند و باید دست و به دست هم دهیم و در مقابله با عملیات دشمن بایستیم.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13681

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد