شما اینجا هستید

    اقتصادی » خسارت ۱۴۵ میلیاردتومانی به بخش کشاورزی آذربایجان‌غربی

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در سال جاری شاهد واردشدن ۱۶ هزار میلیارد ریال خسارت به بخش کشاورزی استان بودیم، گفت: آسیب ناشی از سیل بیشترین مشکل را در مزارع گندم استان ایجاد کرد.

عبدالله فتح اله زاده در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی «درناسسی» اظهار کرد: در سال جاری بیشترین میزان خسارت در محصولات گندم بوده که بیشترین آنها در شهرستان ارومیه ثبت شده است.

وی اظهار کرد: در سال جاری فقط خسارت سیل حادث شده و آتش‌سوزی، سرمازدگی و تگرگ گزارش نشده که باتوجه‌به این امر، در مقایسه با پارسال وضعیت تاکنون مطلوب بوده است.

معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی ادامه داد: ۵۹۶ هکتار اراضی دیم گندم و نخود به ارزش ۱۰۷ میلیارد ریال در شهرستان ارومیه، یک جایگاه دامی به ارزش سه هزار و ۳۰۰ میلیون ریال در شهرستان سلماس و ۶۰ کلنی زنبورعسل به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیون ریال در شهرستان ارومیه دچار خسارت شده‌اند.

وی اظهار کرد: میزان کل خسارت اراضی زراعی و باغی در سال ۱۴۰۲ نیز طبق ارزیابی‌ها بیش از ۳۹ هزار هکتار سطح و ارزش ریالی آن بیش از ۱۶ هزار میلیون ریال بود، اراضی زراعی دیم نیز شامل ۱۴ هزار و ۲۸۵ هکتار با خسارت ۱۵۴ هزار و ۹۴۱ میلیون ریال و اراضی زراعی آبی به مساحت سه هزار و ۵۳۵ هکتار و خسارت ۵۹۹ هزار و ۸۲۸ میلیون ریال بوده است.

فتح اله زاده بیان کرد: اراضی زراعی باغی شامل حدود ۲۲ هزار هکتار وبا میزان خسارت بیش از ۱۵ هزار میلیون ریال بوده است.

وی ادامه داد: این خسارت‌ها بیشتر به محصولات دیم و به میزان ۶۰ تا ۷۰ درصد و به درختان هسته‌دار حدود ۷۰ درصد وارد شده است.
معاون برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: بیمه اراضی باغی در سطح ۱۱ هزار هکتار و بیمه اراضی زراعی بیش از ۲۰۲ هزار هکتار بوده است.

آذربایجان غربی سالانه حدود هفت میلیون تن انواع محصولات کشاورزی تولید و روانه بازار می‌کند این محصولات از سطح ۸۴۲ هزار هکتار باغ و مزرعه برداشت می‌شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=16057

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد