شما اینجا هستید

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: در روز طبیعت از برگزاری جشن و رقص‌هایی که سبب اساعه ادب به مقدسات می‌شود جلوگیری و حرمت و شأن ایام شبهای قدر را حفظ کرد و در این روز مسلمانان با اتحاد، همدلی و انسجام پیش رفته و پایبند مقدسات خود باشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» ماموستا مامد کلشی‌نژاد امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به ایام پایانی ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این روزها، ایامی هستند که جایگاه معنوی فراوانی در نزد خداوند متعال داشته و شب‌های قدر و نزول قرآن در این ایام واقع شده است و شب‌زنده‌داری در آن اجر و ثواب بسیاری دارد.

وی تصریح کرد: در این ایام باید در مساجد و تکایا جلوس کرده و از فیوضات ماه مبارک رمضان استفاده کرد و ضمن تقویت معنویات، شیطان را از خود دور کرد.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه با تبریک روز جمهوری اسلامی در روز ۱۲ فروردین گفت: مردم در این روز قانون و حکومتی را انتخاب کردند که توأم با جمهوریت و اسلامیت بود و به جمهوری اسلامی رأی دادند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه نیز با اشاره به روز ۱۳ فروردین و روز طبیعت افزود: در روزهای اخیر برخی مراسمات توسط هم‌استانی‌ها برگزار شده است که سبب مکدر شدن قلوب سایر مومنان شده و این در حالی است که اهل‌سنت احترام بسیاری به رمضان و مقدسات دینی قائل بوده و با توجه به اینکه دستهایی در پشت پرده بود، شاهد برگزاری مراسماتی به دور از ادب در استان بودیم و بنابراین این شادی‌ها نباید سبب مکدر شدن قلوب مومنان باشد.

ماموستا کلشی‌نژاد تصریح کرد: در روز طبیعت امسال دو موضوع وجود دارد که همه باید رعایت کنند تا سبب اساعه ادب به دیگران و هتک‌حرمت‌ها نشود و باید در روز شهادت امام علی(ع) که مصادف با روز طبیعت است، به خاطر این شخصیت بزرگوار جهان اسلام و پدر امام حسن(ع) و حسین(ع) و همسر حضرت فاطمه زهرا(س) که زحمات فراوانی برای اسلام کشیده و کرامت خاصی در بین تمامی مسلمانان جهان دارد، حرمت این روز را نگه داشت.

وی تأکید کرد: علاوه بر آن باید در روز طبیعت از برگزاری جشن و رقص‌هایی که سبب اساعه ادب به مقدسات می‌شود جلوگیری و حرمت و شأن ایام شبهای قدر را حفظ کرد و در این روز مسلمانان با اتحاد، همدلی و انسجام پیش رفته و پایبند مقدسات خود باشند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه در ادامه خطبه‌ها به روز قدس اشاره کرد و گفت: روز قدس امسال با سالیان گذشته متفاوت است چون رژیم صهیونیستی دست به جنایات وحشیانه و تجاوز به نوامیس مسلمانان و کشتار انسان‌های بیگناه زده که وجدان بشریت را لرزانده است پس همه باید در روز جمعه به میدان آمده و جنایات رژیم منحوس صهیونیستی را محکوم کنیم.

وی تصریح کرد: بی‌تردید رژیم صهیونیستی از روی استیصال این جنایات فجیع را انجام داده و این در حالی است که در تورات و قرآن به برچیده شدن جرثومه فساد اشاره شده و خداوند متعال آنها را ریشه‌کن می‌کند.

ماموستا کلشی‌نژاد خاطرنشان کرد: مردم در روز قدس باید برای همدردی با مردم فلسطین به میدان آیند و با توجه به اینکه هیچ محکومیتی از سوی سازمان‌های بین المللی انجام نشده است، ملت‌های مسلمان باید جنایات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم کنند.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15748

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد