شما اینجا هستید

    آرشیو » جاده‌های آذربایجان‌غربی خالی از سیب می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی گفت: به همت مسئولان استانی جاده‌های آذربایجان‌غربی خالی از سیب صنعتی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری درنا سسی بر اساس گزارش منتشر شده در رسانه درنا سی در خصوص انباشت سیب در کنار جاده‌ها خسرو شهبازی با اشاره به اینکه امسال به همت مسئولان استانی، انباشت سیب صنعتی در کنار جاده‌های استان کاهش‌یافته است، اظهار کرد: در سال جاری جمعی از مسئولان مرتبط با این موضوع گرد هم آمدند تا با چاره‌اندیشی و تعامل بر این مشکلات چیره شوند و نتیجه آن، اعطای مجوز به برخی خریداران سیب‌درختی بود که شاید بتوانند از این رهگذر باری از دوش کشاورزان برداشته و مشکلات بهداشتی را رفع و سیمای جاده‌ها را بهتر کنند.

وی تصریح کرد: سیب‌های انباشته شده در مسیر جاده سرو و بالانج ارومیه نیز طی امروزوفردا توسط اکیپی متشکل از اداره کل راهداری و جهاد کشاورزی جمع‌آوری شده و تحویل کارخانجات استان می‌شود.

شهبازی تأکید کرد: انباشت سیب در کنار جاده‌های استان ممنوع است و با متخلفان برخورد می‌شود و از پارسال مراکزی مجوز دریافت کردند تا در زمینه جمع‌آوری بهداشتی سیب زیر درختی اقدام کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌غربی عنوان کرد: امسال تعداد ۷۱ مرکز خرید سیب صنعتی مجوزدار در زمینه جمع‌آوری بهداشتی سیب زیر درختی در استان دایر شده که در صورت دریافت مجوز و افزایش تقاضا امکان افزایش تعداد این مراکز تا آخر فصل برداشت وجود دارد.

وی تصریح کرد: کارخانجات همکاری خوبی امسال در زمینه خرید سیب درجه سه دارند و با تغییر الگوی کشت و به‌کارگیری روش‌های علمی در صدد جایگزینی باغات سنتی با انواع درختان و رقم‌های جدید زودرس و میان‌رس هستیم.

شهبازی افزود: موضوع آموزش و ترویج نیز به‌صورت جدی پیگیری می‌شود تا میزان تولید و کیفیت محصولات نیز ارتقا یابد.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون هر کیلوگرم سیب درجه سه استان به قیمت حدود ۳۱ هزار ریال در حال خریداری توسط کارخانجات است و قیمت سیب سردرختی از قرار هر کیلویی گرم ۱۲۰ تا ۱۴۰ هزار ریال است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14726

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد