شما اینجا هستید

    اجتماعی » توسعه راه‌های ارتباطی آذربایجان غربی ملموس است

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به تلاش دولت سیزدهم برای توسعه همه جانبه راه‌های استان گفت: امروز شاهد پیشرفت و آبادانی ملموس راه‌ها در استان هستیم که به موازات آن، نهضت ملی مسکن نیز رشد قابل توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه خبر تحلیلی «درناسسی» محمدصادق معتمدیان در آیین تکریم و معارفه مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی افزود: در هر گوشه از این استان شاهد برپایی کارگاه‌های عمرانی مسکن و راه هستیم که بسیار به چشم می‌آید.
وی اضافه کرد: در حال حاضر ۴۶۲ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در آذربایجان غربی در قالب ۴۰ کارگاه راهسازی در دست اجرا بوده که حاصل کار مجموعه راه و شهرسازی با تلاش شبانه‌روزی و تصمیم‌گیری درست و استفاده از ظرفیت و پتانسیل‌های این استان است.
وی ادامه داد: بیش از ۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار به حوزه راه و مسکن آذربایجان غربی اختصاص‌داده‌شده که نشان از توجه ویژه دولت سیزدهم برای توسعه این بخش در استان است.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه امروز شاهد ارتقای شاخص‌های راه و مسکن در استان هستیم، اظهار کرد: بخش قابل‌توجهی از احداث راه‌ها از مسیر قانونی بود که درگذشته موردتوجه نبود.

معتمدیان با تأکید بر اینکه هیچ قطعه‌راهی در آذربایجان غربی وجود ندارد که بلاتکلیف باشد، گفت: تمامی مسیرهای این استان دارای برنامه کاری و عمرانی جهت توسعه، پیشرفت و آبادانی هستند که دراین‌بین، مسیر رازی – خوی از جمله محورهایی است که در حال تبدیل به مسیر اقتصادی بین‌المللی است.

وی افزود: با پایان‌یافتن اجرای طرح توسعه این مسیر، مرز رازی به مسیری بین‌المللی برای دستیابی به بازار هدف جهانی تبدیل خواهد شد.

معتمدیان اظهار کرد: یکی از مزیت‌های اقتصادی این استان، ترانزیت است که در تمامی جوانب آن برنامه‌های گوناگونی در حال انجام است.

نهضت ملی مسکن یک تکلیف شرعی در کنار کار حرفه‌ای است

مدیرکل سابق راه و شهرسازی آذربایجان غربی در این آیین گفت: در دولت سیزدهم با حمایت همه‌جانبه توانستیم بیش از چهار برابر میانگین کشور در ۵۴ ماه گذشته بزرگراه و راه اصلی احداث کنیم.

سید محسن حمزه لو با تقدیر از حمایت‌های استاندار آذربایجان غربی و مدیران ارشد استانی افزود: با تمام توان با همکاران حود در تلاش برای روسفیدی میان مردم بودیم تا با راه‌اندازی نهضت کارهای عمرانی، اتفاقات خوبی رقم بزنیم.

وی اضافه کرد: اخذ ۹ هزار فقره سند مالکیت تک برگی در این استان و کسب رتبه نخست کشوری در برنامه اجرایی نهضت ملی مسکن از جمله دستاوردهای اداره کل راه و شهرسازی بود.

مدیرکل جدید راه و شهرسازی آذربایجان غربی نیز در این آیین اظهار کرد: نهضت ملی مسکن یک تکلیف شرعی در کنار کار حرفه‌ای است که با تمام توان به همراهی بخش خصوصی وبا مشارکت مردم در خانه‌دار کردن بخش مستضعفین تلاش خواهیم کرد.

رسول عطایی در خصوص اراضی دولتی نیز گفت: در مقابل تبعیض وبی‌عدالتیی ایستادگی خواهیم کرد و در زمینه برنامه‌های بازآفرینی شهری نوینی نیز با اصول نوین ادامه خواهیم داد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=16018

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد