شما اینجا هستید

    اجتماعی » توزیع ۶۳ هزار غذای گرم در ایام رمضان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی گفت: از ابتدای رمضان، بیش از ۶۳ هزار غذای گرم توزیع شده و ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از ایتام و خانواده‌های تحت حمایت از سفره‌های افطاری بهره‌مند شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» علی پیری در نشست خبری کمیته امداد امام خمینی (ره)با اصحاب رسانه در کمیته امدادامام خمینی(ره)، اظهار کرد: در رمضان امسال، با کمک خیرین، حدود ۵۰ هزار بسته غذایی و ۲۵۰ هزار وعده غذای گرم به ارزش ۸۰ میلیارد تومان توزیع شده است.

وی گفت: در استان آذربایجان غربی، ۱۸ هزار کودک یتیم وجود دارد که بیش از ۷۰ هزار حامی به آنها کمک می‌کنند. تاکنون، ۳۹۴ مرکز نیکوکاری فعالیت‌های خیرخواهانه‌ای انجام داده‌اند و سال گذشته، ۴۰۰ میلیارد تومان جمع‌آوری شده است.

پیری همچنین اشاره کرد: ۱۳۰ هزار نفر به مراکز نیکوکاری مراجعه کرده‌اند و تقریباً ۴۰۰ هزار نیکوکار با کمیته همکاری دارند. در مورد زکات فطریه، سال گذشته ۱۳۳ میلیارد تومان جمع‌آوری شده و امسال نیز از مردم خواسته شده تا حمایت جدی‌تری داشته باشند. در ایام پایانی رمضان، وجوهات جمع‌آوری شده بین نیازمندان توزیع می‌شود.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی تصریح کرد: در ابتدای رمضان، بیش از ۶۳ هزار غذای گرم توزیع شده و ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از ایتام و خانواده‌های تحت حمایت از سفره‌های افطاری بهره‌مند شده‌اند. در حال حاضر، ۲۶۱ صندوق امدادی، ۹۳۵ صندوق در مساجد، ۲۰ صندوق در مراکز نیکوکاری و ۲۰۰ صندوق در موسسات وجود دارد. امسال، ۲۰۰ آشپزخانه برای پخت و توزیع غذای گرم راه‌اندازی شده است.

پیری ادامه داد: برای کمک به نیازمندان، روش‌ها و ابزارهای متنوعی مانند سامانه موبایلی، شماره کارت مجازی، تلفن و وب‌سایت فراهم شده است. همچنین، سامانه تلفن همراه #۱*۸۸۷۷* برای دریافت کمک‌های مردمی راه‌اندازی شده تا مردم بتوانند کمک‌های خود را از این طریق واریز کنند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر صندوق‌های امدادی در استان ۲۶۱ صندوق، ۹۳۵ صندوق در مساجد، ۲۰ صندوق در مراکز نیکوکاری، ۲۰۰ صندوق در موسسات وجود دارد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین همکاری خیّران در آذربایجان غربی، حمایت از ایتام و محسنین است که در این زمینه ۱۸ هزار و ۲۶۱ نفر زیر حمایت نیکوکاران قرار دارند.

وی با بیان اینکه در اوایل ماه مبارک رمضان بیش از ۶۳ هزار غذای گرم بین نیازمندان استان طبخ و توزیع شد، گفت: ۳۲ هزار و ۸۰۰ نفر از ایتام و خانواده‌های تحت حمایت از سفره‌های افطاری کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بهره‌مند شده‌اند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان آذربایجان غربی گفت:در ایام پایانی ماه مبارک سعی می‌شود وجوهات مردمی جمع شده و دبیرخانه شورای زکات و بین نیازمندان توزیع شود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15904

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد