شما اینجا هستید

    اجتماعی » توجه ویژه دولت به رفع مشکلات روستاها

استاندار آذربایجان‌غربی گفت: رویکرد نظام جمهوری اسلامی ایران و به‌ویژه دولت سیزدهم، توجه به مناطق روستایی و تثبیت جمعیت روستایی می‌باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی»محمدصادق معتمدیان در جمع مردم روستای فقیه بگلوی ارومیه با اشاره به خدمات‌رسانی نهادهایی چون جهاد سازندگی در روستاها و مناطق محروم از ابتدای انقلاب اسلامی، اظهارکرد: روستاییان همواره نیروی مولد بوده و در اقتصاد کشور نقش تعیین کننده داشته و در همین راستا تامین زیرساخت‌ها و امکانات زندگی در روستاها در دستورکار نظام اسلامی و دولت سیزدهم می‌باشد.

وی همچنین با بیان گوشه‌ای از خدمات دولت سیزدهم به مناطق روستایی خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم، آبرسانی به ۶۰۰ روستای آذربایجان‌غربی در قالب محرومیت‌زدایی آغاز شده تا مردم از آب شرب پایدار و بهداشتی برخوردار شوند.

استاندار آذربایجان‌غربی به تسریع روند گازرسانی به روستاها نیز اشاره کرده و افزود: در دولت سیزدهم به ۵۶۲ روستای استان و بویژه روستاهای صعب‌العبور استان گازرسانی شده و تا پایان دولت، تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز بهره‌مند خواهند شد.

معتمدیان همچنین با تاکید بر تامین زیرساخت‌ها در تمامی روستاهای استان، اضافه کرد: خدمات‌رسانی در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، مخابرات و اینترنت، جاده‌سازی و مدرسه‌سازی با تمام توان دنبال می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به پتانسیل‌های آذربایجان‌غربی در حوزه کشاورزی، افزود: با توجه به تولید سالیانه ۶.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان، افزایش میانگین درآمد کشاورزان و ارزش‌افزوده در حوزه کشاورزی، رویکرد دولت سیزدهم در آذربایجان‌غربی می‌باشد.

استاندار آذربایجان‌غربی یادآور شد: فرآوری محصولات کشاورزی از اولویت‌های آذربایجان‌غربی بوده و ارائه تسهیلات و ایجاد کارگاه‌های تولیدی در کنار روستاها برای اشتغالزایی و افزایش درآمد مردم در دستورکار می‌باشد.

وی در پایان، تهیه زمین برای ساخت مسکن برای جوانان در روستاها در قالب نهضت ملی مسکن را از اولویت‌های دولت معرفی کرده و اظهار داشت: ارائه تسهیلات کم بهره، تامین مسکن و شغل برای جوانان، در کنار جلوگیری از مهاجرت به شهرها، مهاجرت معکوس به روستاها را موجب خواهد شد.

خاطرنشان می‌شود سیاست نظام و دولت مردمی سیزدهم محرومیت زدایی از روستاها، حمایت از تولید روستایی و فراهم کردن شرایط مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها است. راهبرد اصلی دولت سیزدهم در رابطه با ماندگاری مردم در روستاها و مهاجرت معکوس از شهرها به روستاها را تاکید بر ارتقای اقتصاد جوامع روستایی و توانمندسازی روستاییان است و علیرغم اقدامات خوب انجام گرفته در حوزه ایجاد زیرساخت‌ها و امکانات رفاهی در روستاها، متاسفانه حوزه مهم اقتصاد روستایی مغفول واقع شده بود که دولت مردمی دکتر رییسی توجه به این حوزه را در اولویت قرار داده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15745

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد