شما اینجا هستید

    تیتریک »  تردد یک میلیون مسافر از مرز بازرگان

سرپرست مدیریت پایانه مرزی بازرگان گفت: طی ۱۱ماه گذشته از سال جاری در مجموع بالغ بر یک میلیون و ۳۴۷ هزار نفر مسافر داخلی و خارجی از پایانه مرزی بازرگان تردد کرده‌اند.

ایرج آزادی  در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» اظهار کرد: این پایانه مرزی از لحاظ تردد و جابجایی مسافر در رتبه دوم بین پایانه‌های مرزی استان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: میزان تردد و جابجایی مسافر در سال گذشته از پایانه مرزی بازرگان، یک میلیون نفر بوده است که با افزایش سطح خدمات‌رسانی و همچنین بهبود کیفیت مسیرهای منتهی به این پایانه مرزی تعداد تردد مسافرین ایرانی و خارجی نسبت به مدت‌زمان مشابه سال گذشته ۳۴.۶۹درصد رشد داشته است.

این مقام مسئول اظهار کرد: در ۱۱ماهه گذشته از سال جاری تعداد اتوبوس‌های ورودی و خروجی از پایانه مرزی بازرگان ۵۳۴۹ دستگاه اتوبوس بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در این مدت ۱۹۱ هزار و ۶۲۹ دستگاه کامیون نیز از پایانه مرزی بازرگان تردد کردند.

سرپرست مدیریت پایانه مرزی بازرگان اظهار کرد: در ۱۱ماهه گذشته مجموع تردد ناوگان ترانزیت ورودی و خروجی از پایانه مرزی بازرگان ۴۴ هزار و ۹۴۲ دستگاه بوده است.

خاطرنشان می‌شود این پایانه مرزی به‌عنوان دروازه اصلی ورود به اروپا و یکی از مبادی اصلی ترانزیت کالا از ایران به اروپا بوده و در مدت‌زمان ذکر شده، ١۶٨ هزار و ۶۶٨ هزار ناوگان باری از مرز بازرگان تردد داشتند که به تفکیک ١٠۶ هزار و ۴۰٩ ناوگان ورودی و ۶٢ هزار و ٢۵٩ ناوگان خروجی را شامل می‌شود.

گذرگاه مرزی بازرگان یا مرز بازرگان از مهم‌ترین نقاط گمرک ایران است و در فاصلهٔ یک‌کیلومتری شهر بازرگان واقع در شهرستان ماکو در استان آذربایجان غربی قرار دارد. این گمرک در سال ۱۳۰۵ ساخته شده است که تنها مرز ۲۴ ساعته و بین‌المللی مابین ایران و ترکیه است. نام این گذرگاه از طرف کشور ترکیه مرز گوربولاغ است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15644

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد