شما اینجا هستید

    آرشیو » تخصیص ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای قالیبافان در آذربایجان‌غربی

سرپرست معاونت اموربازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: در راستای حمایت از قالیبافان استان ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی تخصیص یافته است که بر اساس اولویت ثبت نام جهت دریافت این تسهیلات کم‌بهره به بانک‌های عامل معرفی شداند.

اسد فرهمند در گفت‌وگو با ارومtv؛ گفت:در راستای حمایت از قالیبافان استان ۲۵۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی تخصیص یافته است که بر اساس اولویت ثبت نام جهت دریافت این تسهیلات کم بهره به بانک های عامل معرفی شداند.

وی افزود: پرداخت تسهیلات در حوزه قالیبافی به ۲ روش انجام می شود یک بخش از تسهیلات مستقیم به بافندگان فرش دستبافت که در قالب مشاغل خانگی انجام می شود و بخشی هم در قالب پشتیبان برای افرادی که با ایجاد کارگاه های تولید فرش دستباف بصورت متمرکز اقدام به اشتغالزایی می کنند پرداخت می شود.

فرهمند تصریح کرد: تسهیلات مشاغل خانگی بصورت یکپارچه و کشوری در اختیار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می گیرد و از طریق این وزارتخانه به استانها تخصیص پیدا می کند.

سرپرست معاونت اموربازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت آذربایجان غربی اضافه کرد: بخش دیگر حمایت از قالیبافان فراهم شدن امکان استفاده از بیمه تامین اجتماعی و بیمه صندوق تامین اجتماعی کشاورزی عشایری و روستایی می باشد.

فرهمند خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۷۲ هزار نفر در استان آذربایجان غربی مشغول به قالیبافی می باشند که ۱۲ هزار نفر از این عزیزان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی و ۹ هزار و ۶۰۰ نفر تحت پوشش صندوق بیمه تامین اجتماعی کشاورزی عشایری و روستایی می باشند.

وی تاکید کرد: در آذربایجان غربی علاوه بر قالیبافان خانگی ۲۳۴ کارگاه قالیبافی غیر متمرکز با مدیریت متمرکز مشغول به فعالیت می باشند که حاصل دسترنج آنها تولید سالانه ۲۹۰ هزار مترمربع انواع فرش دست بافت در نقشه های مختلف می باشد.

فرهمند در خصوص بازار فروش فرش دست بافت استان عنوان کرد: تولیدات استان علاوه بر فروش در بازار داخلی توسط تجار و صادرکنندگان استان به بازارهای مختلف جهانی نیز صادر می گردد.

سرپرست معاونت امور بازرگانی صمت آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات موجود در حوزه فرش دستبافت استان گفت: عمده مشکلات حوزه فرش دستبافت استان و قالیبافان، پائین بودن ظرفیت پذیرش تامین اجتماعی و بالا رفتن قیمت مواد اولیه که بیشتر بافندگان را با مشکلات مالی مواجه ساخته است.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=11528

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد