شما اینجا هستید

    آرشیو » تخصیص اعتبار ویژه برای توسعه راه‌های آذربایجان‌غربی

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم به توسعه زیرساختی این استان گفت: در همین راستا، ۹۰ هزار میلیارد ریال اعتبار ویژه برای توسعه راه‌های این استان در نظر گرفته شده است.

به گزارش اروم tv،محمدصادق معتمدیان در آیین افتتاح فاز اول طرح جامع توسعه پایانه مرزی رازی در خوی افزود: اختصاص اعتبار، نیروی محرک بسیار مهمی در راستای اجرای اقدامات توسعه‌ای در حوزه راه‌های مختلف در آذربایجان غربی به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: در آذربایجان غربی هم به‌موازات نگاه ویژه دولت، اقدامات قابل‌توجهی در حوزه راه و البته ظرفیت مرزی استان صورت‌گرفته که افتتاح همین ساختمان از جمله این اقدامات است.
معتمدیان ادامه داد: چهاربانده کردن مسیرهای دسترسی به مرزهای استان از جمله اقداماتی است که آغاز شده و در برخی مسیرها همچون ارومیه – سرو به اتمام رسیده و در بقیه مسیرها کارهای عمرانی در حال انجام است.
استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه هدف‌گذاری ۳۰ میلیارددلاری در حوزه تجارت ایران و ترکیه ترسیم شده است، گفت: همین توسعه زیرساخت‌ها به‌ویژه در مرز و حوزه راه در راستای تحقق این هدف‌گذاری بسیار اثرگذار است.
وی با ابراز خرسندی از افتتاح سالن تجاری و مسافری پایانه مرزی رازی خوی اظهار کرد: امیدواریم در فاز دوم شاهد تجاری‌سازی مرز رازی باتوجه‌به ظرفیت‌های موجود در این مرز باشیم.
معتمدیان در خصوص ظرفیت‌های مرز رازی یادآور شد: این مرز یکی از مسیرهای نزدیک به شهر وان، دریای سیاه و دریای مدیترانه است که می‌توان از این ظرفیت در حوزه توسعه تجارت بین ایران و ترکیه استفاده کرد.
استاندار آذربایجان غربی با تأکید بر توسعه استفاده از ظرفیت ریلی در منطقه رازی تأکید کرد: سال گذشته یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر از این مرز تردد کردند که امیدواریم برای استفاده از ظرفیت ریلی این مرز هم اهتمام ویژه صورت گیرد.
معتمدیان ادامه داد: در صدد هستیم مطالعات مربوط به بندر خشک یا شهرک لجستیک را برای مرز رازی در دستور کار قرار دهیم و امیدواریم با تمهیداتی که اندیشیده شده، ظرفیت صادرات و واردات را در مرز رازی افزایش دهیم.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13765

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد