شما اینجا هستید

    اجتماعی » تأکید دولت بر مشارکت مردمی در احیای دریاچه ارومیه

 سخنگوی دولت با اشاره به تأکید دولت سیزدهم بر مشارکت مردمی در احیای دریاچه ارومیه، گفت: در راستای مردمی‌کردن احیای دریاچه ارومیه، اداره امور و دبیری کارگروه ملی نجات دریاچه به استاندار آذربایجان غربی سپرده شد و وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های متولی عضو این کارگروه همراهی کامل را تا به امروز در این زمینه داشته‌اند.

به گزارش پتیگاه خبری تحلیلی «درناسسی» علی بهادری جهرمی با اشاره به خشکسالی سالهای اخیر و کاهش بارندگی‌ها در حوضه آبریز دریاچه ارومیه در این مدت، اظهار کرد: دولت سیزدهم با رویکرد مردمی‌سازی و مدیریت منابع آبی، کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه را در منطقه احیا کرده و مدیریت بسیاری از امور به استاندار محترم آذربایجان غربی محول شد.

وی همچنین با اشاره به اجرای طرح بهره‌برداری از یک پروژه عمرانی احیای دریاچه ارومیه در هر سه ماه یکبار، خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه در دو سال گذشته آماده شده و زمینه را برای بهره‌مندی درست از بارندگی‌ها فراهم کرده است.

سخنگوی دولت به آغاز فاز نرم‌افزاری احیای دریاچه ارومیه نیز اشاره کرده و افزود: جشنواره فرهنگی، ورزشی و تفریحی دریاچه ارومیه با رویکرد اجرای برنامه‌های نرم‌افزاری و مردمی‌سازی احیای دریاچه برگزار شده و این برنامه‌ها تداوم خواهد یافت.

بهادری جهرمی همچنین با بیان اینکه وقتی مدیران کار را درست انجام دهند، مردم نیز همراهی می‌کنند، اضافه کرد: وقتی حال دریاچه ارومیه خوب باشد، حال مردم نیز خوب خواهد بود و حضور و شادی جمعی در جشنواره امروز، بسیار امیدبخش بود.

وی در ادامه از اختصاص ۳ هزار میلیارد تومان در دولت سیزدهم برای احیای دریاچه ارومیه خبر داده و افزود: ریاست محترم جمهوری در ۲.۵ سال گذشته سه بار به آذربایجان غربی سفرکرده و باتوجه‌به اهمیت این استان برای دولت سیزدهم، ۵۰ هزار میلیارد تومان برای عمران و آبادانی این منطقه مصوب شده است.

سخنگوی دولت در پایان با بیان اینکه در کنار اقدامات دولت، همراهی مردم ضروری است، تصریح کرد: دولت سیزدهم بر توجه به اولویت‌های مردمی و حفاظت از کشاورزی منطقه تأکید داشته و این امر با تغییر الگوی کشت و استفاده از سیستم‌های نوین کشاورزی و آبیاری جهت افزایش بهره‌وری، محقق خواهد شد.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15953

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد