شما اینجا هستید

    آرشیو » بهزیستی آذربایجان‌غربی از فرزندآوری حمایت می‌کند

مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم را افزایش جمعیت و فرزندآوری دانست و گفت: در این راستا بهزیستی استان خدماتی را به خانواده‌های دارای سه قلو و بیشتر ارائه داده و از فرزندآوری حمایت می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری اروم‌tv، پروین محمدپوری در دیدار با مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه در ارومیه ۲۸ مرکز بهزیستی فعال است و بیش از ۱۲ هزار خانواده با این مراکز در ارتباط هستند گفت: ۹۱ هزار و ۵۰۰ خانوار با جمعیت نزدیک به ۲۴۰ هزار نفر تحت پوشش بهزیستی آذربایجان غربی هستند و حدود ۴۹ هزار خانوار از مستمری این نهاد استفاده می‌کنند که از این تعداد نزدیک به ۴۲ هزار نفر خانوار معلولان را تشکیل می‌دهند.
وی یکی از مهمترین فعالیت بهزیستی غربالگری شنوایی و بینایی کودکان زیر ۶ سال را با هدف پیشگیری از معلولیت بینایی و شنوایی و عنوان کرد و افزود: ۹۷ مرکز مثبت زندگی با هدف کاهش مشکلات اجتماعی و خانوادگی با محوریت محلات در آذربایجان غربی فعال هستند.
مدیرکل بهزیستی آذربایجان‌غربی یکی از سیاست‌های دولت سیزدهم را افزایش جمعیت و فرزندآوری دانست و افزود: در همین راستا بهزیستی استان خدماتی را به خانواده های دارای فرزندان دوقلو و بیشتر ارائه می‌دهد که شامل ارائه کمک هزینه مستمری برای فرزندان سه قلو و بیشتر برای هر فرزند ۴۲۰ هزار تومان در ماه، ارائه دو بار شیر خشک در سال و کمک برای دریافت وام اشتغال چهار درصدی در راستای اشتغال سرپرست خانوار است.
وی از فعالیت ۱۲۰ مرکز مشاوره خانواده و روان‌شناسی در استان خبر داد و عنوان کرد: اشتغال برای خانواده‌های تحت پوشش بهزیستی، خدمات آموزشی و مشاوره‌ای قبل از ازدواج، درمان معتادین و معرفی آنها به کمپ‌ها، نگهداری کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست و معلولین از مهم‌ترین فعالیت‌های بهزیستی است.
محمدپوری گفت: بهزیستی استان این آمادگی را دارد که در صورت معرفی معتادان از سوی هیئت امناهای مساجد و روحانیون، آنها را به صورت رایگان به کمپ‌های درمان اعتیاد معرفی کند.
وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های بهزیستی تلاش برای کاهش طلاق و افزایش آگاهی در مورد ازدواج است و متأسفانه مشکلات متعددی موجب افزایش طلاق می‌شود و برخلاف تصور بسیاری در شهرهایی که ارزیابی صورت گرفته، مسئله اقتصادی در رتبه پنجم عوامل طلاق قرار دارد.
انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12734

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد