شما اینجا هستید

    اجتماعی » برگزاری اولین آزمون استخدامی ویژه معلولان در آذربایجان غربی

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: اولین آزمون استخدام پیمانی ویژه معلولان در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

علی رزازی در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» اظهار کرد: اولین آزمون استخدام پیمانی ویژه معلولان در روز جمعه ۲۱ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۳ در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت و تکلیف دولت، حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (رسمی، پیمانی و کارگری) دستگاه‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها مؤسسات، شرکت‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور استفاده می‌کنند، به جز موارد ذکر شده در بندهای این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهد.

رزازی ادامه داد بر اساس اعلام سازمان امور اداری و استخدامی در مرحله اول آزمون ۴ هزار و ۳۲۶ نفر در سراسر کشور جذب خواهند شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به اینکه رقابت بین یک فرد دارای معلولیت و یک فرد بدون معلولیت متفاوت و اغلب دشوار است، اضافه کرد: آزمون استخدامی مختص معلولان برگزار می‌شود تا افراد دارای معلولیت بین خودشان به رقابت بپردازند.

رزازی همچنین با بیان اینکه این فرصت بسیار خوبی است که افراد دارای معلولیت که فارغ‌التحصیل و فاقد شغل هستند بتوانند جذب سازمان‌های دولتی شوند، افزود: در این آزمون ۴۵ دستگاه اجرایی در کشور دارای سهمیه هستند .

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار آذربایجان غربی در پایان با اشاره به اینکه ثبت‌نام آزمون استخدامی ویژه معلولان به‌صورت اینترنتی از روز یکشنبه ۲۹ بهمن‌ماه ۱۴۰۲ تا پایان روز چهارشنبه ۹ اسفندماه ۱۴۰۲ از طریق پورتال مرکز آزمون جهاد دانشگاهی انجام خواهد شد، افزود: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، زمان اعلام نتایج آزمون، اواخر خردادماه ۱۴۰۳ خواهد بود.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15665

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد