شما اینجا هستید

    آرشیو » برنامه اجرایی تحقق شعار در آذربایجان غربی ابلاغ می‌شود

استاندار آذربایجان غربی گفت: برنامه اجرایی تحقق شعار سال «مهار تورم و رشد تولید» در این استان احصا و تا آخر فروردین ماه جاری ابلاغ خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اروم‌tv، محمدصادق معتمدیان در شورای اداری آذربایجان‌غربی با اشاره به راه‌اندازی شورای راهبری تحقق شعار سال در استان اظهار کرد: در این شورا، کمیته‌های اجرایی ایجاد شده که هر کمیته در حوزه‌های معین برنامه اجرایی تهیه می‌کند تا در طول سال به اجرا درآید.

وی تصریح کرد: یکی از اولویت‌های اصلی آذربایجان غربی در سال جاری، موضوع سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه است که برنامه‌ریزی‌های خوبی در این خصوص صورت گرفته است.

معتمدیان افزود: در سال ۱۴۰۱ بسیاری از مشکلات سال‌های گذشته را با همکاری و تعامل بخش‌های مختلف و نهادهای اجرایی دولتی و حاکمیتی حل کردیم و امیدواریم همین روحیه همکاری امسال هم بین دستگاه‌ها ادامه یابد.

استاندار آذربایجان غربی یکی از مهمترین برنامه‌ریزی‌های امسال طبق نامگذاری صورت گرفته از سوی رهبر معظم انقلاب را کنترل و مهار تورم عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه از استان‌های با تورم بالا هستیم، به مدیریت ویژه‌ای برای حل این مشکل نیاز داریم و باید عوامل ایجاد تورم در استان را شناسایی و برای رفع آنها برنامه ریزی کنیم.

وی با اشاره به اینکه برنامه عملیاتی در حوزه عمرانی و اقتصادی طی سال جاری در استان تدوین می‌شود، اظهار کرد: امسال احیای واحدهای راکد و نیمه فعال با قدرت بیشتر ادامه خواهد یافت و در کنار آن، ساماندهی مرزها، احداث و توسعه راه‌ها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در دستور کار جدی قرار دارد.

 

معتمدیان یادآور شد: یکی از مهمترین برنامه‌های امسال، توجه ویژه به موضوع دریاچه ارومیه و تکمیل پروژه‌های احیایی مرتبط با آن است که برنامه ریزی شده هر سه ماه یک بار، یک طرح در این حوزه به بهره‌برداری برسد.

وی تاکید کرد: یکی از توفیقات آذربایجان غربی در سال گذشته، میزبانی از رئیس جمهور در قالب سفر استانی و همچنین دو سفر دیگر بود که امیدواریم پروژه‌های مصوب در این سفر، با تلاش و اهتمام بیشتر در استان عملیاتی شوند.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از تصویب صدها طرح توسعه مناطق مختلف استان در سفرهای شهرستانی به عنوان اقدام مهم سال گذشته نام برد و افزود: اجرای این مصوبات نیز از برنامه‌های امسال استان به شمار می‌رود.

 

معتمدیان یکی از برنامه ریزی‌های صورت گرفته در سال جاری را اجرای طرح نظارت میدانی و بازرسی از دستگاه‌های اجرایی دانست و گفت: البته در پایان سال گذشته بازرسی‌هایی در این حوزه انجام و به علت نارضایتی مردمی منجر به برکناری یکی دو مدیر هم شد که این روند امسال هم با قدرت تداوم پیدا می‌کند. وی یادآور شد: محرومیت زدایی، توجه به مناطق کمتر برخوردار و ارتقای شاخص‌های این مناطق با استفاده از همه ظرفیت‌ها، اجرای پنج طرح محوری در این حوزه شامل آبرسانی، مدرسه سازی، توسعه راه روستایی، توسعه فضاهای بهداشتی و درمانی و همچنین گازرسانی از جمله اقداماتی است که برای امسال تدارک دیده شده است

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12597

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد