شما اینجا هستید

    آرشیو » بازگشت ۲۴۰ واحد تولیدی در آذربایجان غربی به چرخه تولید

 استاندار آذربایجان غربی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم و مدیریت ارشد استان در راستای احیای واحدهای تولیدی و بنگاه‌های اقتصادی گفت: از ابتدای این دولت و با اقدامات مؤثر، ۲۴۰ واحد تولیدی احیا شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، محمدصادق معتمدیان در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی در قالب یکشنبه‌های حمایت از تولید در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهارداشت: این امر در کنار کاهش نرخ بیکاری در پنج فصل متوالی در استان، نشان‌دهنده اثرگذاری بسیار خوب و مطلوب اقدامات اقتصادی صورت‌گرفته به‌ویژه در راستای رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری است.

وی با بیان اینکه ۷۷ هفته متوالی، طرح یکشنبه‌های تولید در آذربایجان غربی اجرایی شده است، اضافه کرد: در این طرح، با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی، بانک‌ها و نهادهای خدمات‌رسان، مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و در همان جا برای حل آنها تصمیم گیری می‌شود.

استاندار آذربایجان غربی با قدردانی از همراهی بخش دولتی و خصوصی در راستای بهبود شاخص‌های سرمایه‌گذاری، اشتغال و اقتصادی استان ادامه داد: در سال گذشته ۱۰۹ درصد تحقق در برنامه‌های اشتغالی استان داشتیم و در سه‌ماهه اول امسال هم شاهد کاهش نرخ تورم و افزایش اشتغال در استان بودیم.

معتمدیان اظهار کرد: در هفته‌های اول طرح یکشنبه‌های تولید، شاهد نارضایتی زیادی در بین تولیدکنندگان استان بودیم؛ ولی با حمایت عملی از تولید که جزء سیاست‌های دولت سیزدهم بود و در استان اجرایی شد، روند خوبی را در بازدیدها شاهد هستیم.

وی گفت: بهبود ۱۱ پله‌ای جایگاه آذربایجان غربی در حوزه اشتغال در بین استان‌های کشور نیز از جمله موفقیت‌های استان در این بخش به شمار می‌رود.

 

وی با اشاره به اینکه روند بسیار خوبی را در جلوگیری از فرار مالیاتی در استان داریم، افزود: با همکاری دستگاه‌های نظارتی و اداره کل اطلاعات، ۴۱ درصد از منابع درآمدی مالیاتی استان در سال جاری از محل جلوگیری از فرار مالیاتی تضمین شده است.

استاندار آذربایجان غربی تأکید کرد: همکاری و تعامل با بخش تولید هم در دستور کار مدیران حوزه مالیاتی بوده و سعی می‌شود با انعطاف و مدارا با بخش تولید تعامل لازم صورت گیرد.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14156

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد