شما اینجا هستید

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: طی ۱۰ ماه گذشته از سال جاری در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ ۵ هزار و ۶٩٠ مورد تخلف شناسایی و اعمال قانون شده است.

علی مدقالچی معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهار کرد: طی ۱۰ ماه گذشته از سال جاری در راستای طرح تشدید برخورد با متخلفین اضافه تناژ ۵ هزار و ۶٩٠ مورد تخلف شناسایی و اعمال قانون شده است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی گفت: طرح شناسایی برخورد با متخلفین اضافه تناژ با رویکرد شناسایی و برخورد با موارد تخلف تناژ بالا که آسیب بیشتری بر بستر و ابنیه فنی راه وارد می‌کند، از ابتدای سال جاری با جدیت بیشتری در دستور کار قرار گرفته است.

وی افزود: طرح مذکور در قالب گشت‌های مشترک به‌اتفاق پلیس‌راه استان و انجمن‌های صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل کالا، در کلیه محورها به‌خصوص در مبادی بارگیری (معادن) انجام می‌شود.

مدقالچی تصریح کرد: در سال گذشته ٣ هزار و ٩١٨ تن به‌عنوان اضافه تناژ در جاده‌های آذربایجان غربی ثبت شده بود که این رقم در سال جاری یک هزار و ٧٧٢ تن افزایش‌یافته است.

وی افزود: طبق بررسی‌های به‌عمل‌آمده در این مدت، ۵ هزار و ۶٩٠ تن بار بیش از ظرفیت مجاز توسط وسایل نقلیه شناسایی و اعمال قانون شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵ درصد افزایش‌یافته است.

معاون حمل‌ونقل اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: باتوجه‌به سهم بسیار زیاد این دسته از وسایل نقلیه در ترددهای روزانه استان، به‌منظور تشدید برخورد با متخلفین در محورهای پر تخلف از جمله ارومیه، میاندوآب، بوکان و نقده ضمن نظارت و کنترل توسط باسکول‌های ثابت و سیار در مبادی بارگیری، اقدامات پیشگیرانه‌ای نیز به جهت جلوگیری از تکرار تخلف و خسارت به سرمایه ملی با همکاری پلیس‌راه از جمله توقیف وسیله نقلیه در پارکینگ، لغو کارت هوشمند راننده و ناوگان در دست اجرا است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15525

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد