شما اینجا هستید

    اجتماعی » افزایش کشف قاچاق در آذربایجان غربی

 مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان غربی گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه امسال در راستای حمایت از کالای تولید داخل و مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه و توزیع 5 هزار و 315 مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی به عمل آمد.

عبدالحمید سرتیپی در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهار کرد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه امسال در راستای حمایت از کالای تولید داخل و مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه و توزیع ۵ هزار و ۳۱۵ مورد بازرسی از واحدهای صنفی و غیر صنفی به عمل آمد.

وی افزود: در۱۱ ماهه نخست امسال ۴ هزار و ۹۸۵ مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان و ۳۳۰ مورد بازرسی از واحدهای غیر صنفی استان در راستای مبارزه با کالای قاچاق انجام شده است که بازرسی‌های انجام شده منتج به تشکیل ۵۷۰ فقره پرونده تخلف قاچاق کالا شد که پس از تکمیل پرونده جهت صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارجاع شد.

سرتیپی خاطرنشان کرد: ارزش پرونده‌های متشکله در ۱۱ماهه نخست امسال بیش از ۲۴ هزار و ۱۲۴ میلیارد ریال می‌باشد که در مقایسه با مدت زمان مشابه سال گذشته بیش از دو هزار درصد افزایش داشته است.

مدیرکل صنعت، معدن وتجارت استان آذربایجان غربی تأکید کرد: واحدهای صنفی از عرضه و فروش کالاهای قاچاق اجتناب کنند که در صورت مشاهده هرگونه تخلف از سوی واحدهای صنفی و غیرصنفی با خاطیان امر مطابق قانون نظام صنفی رفتار خواهد شد.

سرتیپی عنوان کرد: بیشترین کشفیات اقلام قاچاق در حوزه لوازم‌یدکی است که در این حوزه طی ۱۱ماهه نخست امسال یک هزار و ۲۹۰ مورد بازرسی انجام و ۵۵ فقره پرونده قاچاق کالا به ارزش بیش از ۲ هزار ۷۶۷ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات حکومتی استان ارجاع شده است.

مدیرکل صمت استان با اشاره به کشفیات در خصوص قاچاق ارز نیز افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن‌ماه در حوزه مبارزه با قاچاق ارز ۲۰۱ مورد بازرسی از واحدهای مربوطه انجام شده است که این بازرسی‌ها منتج به تشکیل ۲۰۰ فقره پرونده قاچاق ارز به ارزش بیش از ۱۹ هزار و ۱۴۵ میلیارد ریال گردید که برای رسیدگی بیشتر و صدور حکم نهایی به مراجع ذیصلاح ارسال شده است. بیشترین ارز کشف شده در این بازرسی‌ها لیرترکیه، یوان چین، درهم و یورو است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15687

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد