شما اینجا هستید

    اجتماعی » افزایش ساماندهی ظرفیت معتادان متجاهر در آذربایجان غربی

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اقدامات موثر صورت گرفته در استان در حوزه مبارزه با مواد مخدر گفت: با حمایت‌های قوه قضاییه، دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان و همچنین همکاری نیروی انتظامی، زیرساخت‌های لازم در این بخش ایجاد شده و امروز شاهد افزایش ۱۰ برابری ظرفیت ساماندهی معتادان متجاهر در استان هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی» محمدصادق معتمدیان در دومین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان غربی که با حضور سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور برگزار شد، افزود: ایجاد اردوگاه‌های ساماندهی معتادان متجاهر با استانداردهای لازم در استان یک حرکت مطلوب بوده که در این اردوگاه‌ها در کنار ترک اعتیاد، توانمندسازی و مهارت آموزی و بازگشت به جامعه در اولویت کاری قرار می‌گیرد.

وی یکی از مطالبات بحق مردم را ساماندهی معتادان متجاهر بیان کرد و ادامه داد: آذربایجان غربی پیشانی مبارزه با مواد مخدر در کشور است و با نقشه راه تهیه شده در این راستا عملکرد موفقی دارد.

وی اضافه کرد: با تلاش نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، آذربایجان‌غربی توانسته در عرصه مبارزه با مواد مخدر موفقیت‌های کم نظیری را به دست آورد.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه با وجود تبلیغات سوء غربی‌ها و دشمنان ایران اسلامی، جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر بیشترین هزینه را داده، اظهار کرد: آمار شهدای مبارزه با مواد مخدر و همچنین جانبازان این عرصه نشان دهنده این است که جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با مواد مخدر از هیچ تلاشی کوتاهی نکرده است.

معتمدیان همچنین بر مستندسازی و اطلاع رسانی دقیق از اقدامات جمهوری اسلامی ایران در حوزه مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد و گفت: انعکاس این عملکرد در رسانه‌های مختلف ملی به ویژه رسانه‌های بین‌المللی می‌تواند به جهانیان نشان دهد که جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مواد مخدر ثابت قدم است.

وی از هوشمندسازی مرزهای استان در کنار انسداد و اقدامات فیزیکی خبر داد و افزود: با حمایت دولت سیزدهم، زیرساخت‌های لازم در حوزه فناوری اطلاعات و توسعه فیبر نوری در مرزهای استان در حال انجام است.

وی خواستار تقویت ساختار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان در حوزه بین المللی، تقویت تجهیزات در حوزه کشفیات در پایانه‌های مرزی استان، تامین بخشی از نیازهای دستگاه قضایی، انتظامی و اطلاعاتی در حوزه مبارزه با مواد مخدر و همچنین حمایت از تولید برنامه‌های حوزه پیشگیری در رسانه ها شد.

در این جلسه دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور از خانواده شهید حسین مشهدی کرمی تجلیل کرد.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=16049

برچسب ها:
مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد