شما اینجا هستید

    آرشیو » افزایش تقاضای کاذب گوشت مرغ در ارومیه/ سهمیه آذربایجان غربی از واردات ۸۰۰ تن است

سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: نیاز روزانه استان به گوشت مرغ ۱۸۰ تن در روز است که در روزهای اخیر تقاضای کاذب به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

خسرو شهبازی در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌tv، در خصوص آخرین وضعیت جوجه‌ریزی در استان، اظهار کرد: ۱.۵ میلیون قطعه مرغ در مرغداری‌ها و ۶۰۰ تن ذخیره در انبارهای استانی موجود است.

وی افزود: در کل کشور حدود ۱۰ روز جوجه‌ریزی نداشتیم که از ۲۶ فروردین تا سوم اردیبهشت با چالشی مواجه خواهیم بود اما به رغم چالش مدیریت موضوع انجام شده و کمبودها از محل ذخایر استانی تأمین می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با بیان اینکه ۸۰۰ تن مرغ سهمیه آذربایجان غربی است که به زودی وارد می‌شود، افزود: مدیریت انجام شده تا سن مرغ از ۴۲ روز به ۵۰ روز برسد و هم وزن مرغ افزایش یابد و هم بخشی از کمبود با ارتقا سن پرورش مرغ جبران شود.

وی عنوان کرد: از شهروندان انتظار می‌رود تا همکاری‌های مطلوبی با متولیان امور تنظیم بازار استان داشته باشند تا کمبود رفع شود البته در این ارتباط ۵۰ هزار تن واردات مرغ گرم توسط وزارتخانه برای کشور برنامه‌ریزی شده است.

شهبازی گفت: ۲۵۰ تن گوشت مرغ با هدف تنظیم بازار و بیش از نیاز مصرف روزانه در سطح بازار این استان توزیع شد.

وی افزود: این مقدار در قالب ۲۲۰ تن مرغ گرم و ۳۰ تن مرغ منجمد روز گذشته در فروشگاه‌های عرضه استانی توزیع شد اما به علت تحریک بازار میزان تقاضای خرید از سوی شهروندان بالا رفته است.

شهبازی با اشاره به ذخایر مطلوب مرغ منجمد استان اظهار کرد: نیاز روزانه استان به گوشت مرغ ۱۸۰ تن در روز است که در روزهای اخیر تقاضای کاذب به صورت چشمگیری افزایش یافته است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12882

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد