شما اینجا هستید

    آرشیو » استقلال‌طلبی و عدالت‌خواهی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: انقلاب اسلامی مسبوق به سابقه نبوده و یک روش جدیدی را در دنیا ایجاد کرده است و حرکتی بر اساس دین بوده و استقلال‌طلبی و عدالت‌خواهی از جمله دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران است.

حجت‌الاسلام جواد شبستری در گفت وگو با خبرنگار ارومtv؛ ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی تفکر مادی‌گرایی که هیچ معنویتی در آنجا نداشت و هیچ نقشی برای خدا در آن قائل نبودند را کنار زد و یک تفکر معنوی آسمانی، دینی و نهضت اسلامی برخواسته از تفکرات قرآن و دین مبین اسلام  به رهبری امام خمینی بلند شد و تمام معادلات شرق و غرب را بهم زد.

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی چون منبعص از  الگویی نو است و یک فکر محسوب می‌شود، از آن به عنوان یک مکتب تعبیر می‌کنند.

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: انقلاب اسلامی مسبوق به سابقه نبوده و یک روش جدیدی را در دنیا ایجاد کرده است و حرکتی بر اساس دین و بوده و استقلال‌طلبی، عدالت‌خواهی، ضد‌استکبار و اسلام‌خواهی از جمله مولفه‌ها و خواسته‌های انقلاب اسلامی ایران است.

پیشرفت در حوزه‌ علم، توسعه‌ صنعت، پیشرفت در حوزه‌های نظامی و فرهنگی از دیگر دستاوردها است

وی یکی از دستاوردهای انقلاب را استقلال و آزادی عنوان کرد و گفت: انقلاب اسلامی آثار و برکات فراوانی را برای کشور ما به ارمغان آورد که پیشرفت در حوزه‌ علم، توسعه‌ صنعت، پیشرفت در حوزه‌های نظامی و فرهنگی از دیگر دستاوردها است.

شبستری بیان کرد: انقلاب با شرایط سختی به پیروزی رسیده است، در زمان پهلوی ایران کشوری بود که همه قدرت‌های جهان به خود اجازه می‌دادند در تمامی امورات دخالت کنند اما امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی کشوری مستقل بوده و خود برای امورات داخلی تصمیم گرفته و دیگران حق دخالت در آن را ندارند.

وی به تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب فرانسه، آمریکا چین و روسیه اشاره کرد و کرد: انقلاب‌های دیگر انقلابی طیفی است، مثلا اگر در کشورهای مذکور انقلابی هم صورت بگیرد کمونیستی و مبتنی بر یک مکتب و اعتقاد نیست اما انقلاب اسلامی ایران طیفی نبوده و مبتنی بر مکتب است.

پیشرفت و پیروزی از آن کسی خواهد بود بر خدا توکل کند

شبستری عنوان کرد: رژیم شاه به ابرقدرت‌های جهان متکی بود اما رهبر کبیر انقلاب متکی بر قدرت الهی بود که به قطع یقین پیشرفت و پیروزی از آن کسی خواهد بود بر خدا توکل کرده و بر قدرت خداوند لایزال اعتقاد و اعتماد داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مردم وقتی دیدند که رژیم پهلوی نمی‌تواند از آنان حمایت کرده و خواسته‌هایشان را برآورده کنند از هواخواهی شاه دست برداشته و در مقابلش ایستادگی کردند و با خواست خداوند این انقلاب بزرگ تحقق یافت.

شبستری بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران با فراز و نشیب‌های وافری مواجه شده است و برخی مشکلات باعث شده است که مردم به برخی خواسته‌هایشان دست نیابند در این میان مردم به دنبال نظامی بوده و هستند که در آن فساد و تبعیض وجود نداشته باشد اما متاسفانه امروز با چالش‌های بسیاری در زمینه اقتصادی به دلیل تحریم‌ها مواجه هستیم که با یاری مردم و شناسایی آسیب‌ها این مشکل نیز مرتفع خواهد شد.

وی بیان کرد: تا به حال مردم به خوبی توانسته با چالش‌هایی که نظام اسلامی با آن مواجه بود، برخورد کنند.

انقلاب اسلامی تبدیل به الگوی محرومان  ستمدیدگان و مستضعفان شده است

نماینده مردم آذربایجان‌غربی در مجلس خبرگان بیان کرد: کشور ایران استقلال داشته و در مقابل زورگویان مقاومت و ایستادگی کرده و یار و یاوران مستضعفان و محرومان است بنابراین این اهداف بلند و منطق در کشور باعث جذب ستمدیدگان جهان به کشور ایران شده است.

با اشاره به روحیه انقلابی در افراد گفت: پیشبرد اهداف نظام اسلامی تنها با داشتن روحیه‌ای انقلابی امکان‌پذیر است و دوستی، مودت و بصیرت از جمله ویژگی‌هایی است که باید در میان اعضای این نهاد مشاهده شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12032

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد