شما اینجا هستید

    آرشیو » استفاده از تمام ظرفیت‌ها برای افزایش عرضه مسکن

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه افزایش عرضه از راهکارهای مهم دولت برای کاهش قیمت مسکن است، گفت: دراین‌خصوص راهبردهای پنج‌گانه تعریف و اجرایی شده است.

به گزارش اروم tv، مهرداد بذرپاش بامداد جمعه در جلسه شورای تأمین مسکن آذربایجان غربی افزود: دولت با علم به اینکه، ساخت مسکن سختی و مشقت زیادی دارد، وارد این عرصه شده است.
وی با بیان اینکه عده‌ای این راهبرد دولت را در حوزه مسکن نقد می‌کنند که کارنامه آنها از ساخت مسکن خالی است، اضافه کرد: علاوه بر اثرات مادی بر خانواده‌ها و جامعه، حتی یک سرپناه جدید برای مردم ایجاد شود، اثرات معنوی در زندگی مدیران دارد.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با نگاه ویژه دولت، هر کجا بشود، زمین در اختیار متقاضیان قرار می‌دهیم تا منزل مسکونی خود را بسازند البته این در حالی است که در آن مناطق، زیرساخت‌ها جواب دهد.
بذرپاش اظهار کرد: همچنین در حوزه بافت فرسوده بسته ۱۹ گانه تشویقی ابلاغ شده و ۵۰ شهرداری آن را اجرا کرده‌اند که باعث رشد قابل‌توجهی در آن شهرها هم شده است.
وی گفت: محور سوم، ساخت مسکن در حوزه روستایی است که هدف‌گذاری سالی ۲۰۰ هزار واحد دراین‌خصوص داریم البته باید این رقم افزایش یابد.
وی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین اقدامات دولت در حوزه مسکن، تکمیل واحدهای مسکن مهر است، افزود: دراین‌خصوص ۲۴۰ هزار واحد مسکن باید تکمیل می‌شد که بخشی از آن اجرایی شده است.
وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: دراین‌خصوص قول اتمام واحدها را داده‌ایم که این قول را اجرایی می‌کنیم.
بذرپاش یادآور شد: همچنین در ۵۰ نقطه کشور شهرک‌های مسکونی و ۲۷ شهرک ساحلی برای ۲۷ استان غیر ساحلی تمهید شده که از آنها برای سرمایه‌گذاری ساخت مسکن توسط استان‌های مختلف استفاده خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه بخشی از بازار ساخت مسکن در کشور، خودمالکی است، ادامه داد: ما به‌عنوان دولت باید این روند را تسهیل کنیم و همین امر را انجام می‌دهیم.
وزیر راه و شهرسازی گفت: رونق تولید مسکن، صنایع وابسته را هم فعال می‌کند که باید باتوجه‌به این اهمیت و مزیت‌های دیگر، با همه توان در این حوزه وارد شویم.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=13773

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد