شما اینجا هستید

    آرشیو » ارتقای رتبه دانشگاه ارومیه در سطح ملی و بین‌المللی

رئیس دانشگاه ارومیه از ارتقای200 پله ای جایگاه دانشگاه ارومیه در سطح بین المللی بر اساس نظام رتبه بندی دانشگاهی تایمز نسخه 2024 خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری درنا سسی، احمد علیجانپور در گفتگو با خبرنگار درناسسی از ارتقای۲۰۰ پله ای رتبه و جایگاه دانشگاه ارومیه در سطح بین المللی بر اساس نظام رتبه بندی دانشگاهی تایمز نسخه ۲۰۲۴ خبر داد اظهار کرد: باتوجه‌به اعلام نتایج ویرایش ۲۰۲۴ نظام معتبر رتبه‌بندی دانشگاهی تایمز و بر طبق این رتبه‌بندی، دانشگاه ارومیه با ۲۰۰ پله ارتقا نسبت به نسخه ۲۰۲۳، از رتبه ۱۲۰۰-۱۰۰۱ به رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ در سطح جهانی صعود کرده است.

وی ادامه داد: نظام رتبه‌بندی THE یکی از بزرگ‌ترین و قدیمیترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه‌های مؤسسات آموزش عالی در سطح جهان است که در نسخه ۲۰۲۴، تعداد ۲۶۷۳ مؤسسه در آن نمایه و رتبه‌بندی شده‌اند و از این میان تعداد ۱۹۰۴ دانشگاه از ۱۰۸ کشور حضور دارند.

رئیس دانشگاه ارومیه با اشاره به اینکه از ایران ۷۵ مؤسسه در این رتبه‌بندی حضور داشتند عنوان کرد: ۷۳ دانشگاه در این نظام حائز رتبه بین‌المللی هستند و وضعیت رتبه دانشگاه ارومیه در بین دانشگاه‌های جامع ایران نیز ارتقا یافته است.

وی خاطرنشان کرد: بر طبق این گزارش، بعد از دانشگاه­های تهران، تبریز و کاشان که جایگاه رتبه‌بندی آنها بالاتر است، دانشگاه ارومیه به همراه دانشگاه‌های فردوسی مشهد، کردستان، محقق اردبیلی، و شیراز در سبد رتبه‌ای مشترک ۱۰۰۰-۸۰۱ قرار دارد

علیجانپور خاطرنشان کرد: لازم به ذکر است در ۳ سال گذشته رتبه دانشگاه ارومیه در این نظام رتبه‌بندی ثابت بوده (۱۲۰۰-۱۰۰۱) اما امسال با یک جهش ۲۰۰ پله‌ای به رتبه ۱۰۰۰-۸۰۱ رسیده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14662

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد