شما اینجا هستید

    اجتماعی » اخذ سند مالکیت ۱۷۶۰ هکتار از رودخانه‌های آذربایجان‌غربی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی از اخذ سند مالکیت برای ۱۷۶۰ هکتار از بستر رودخانه‌ها و تالاب‌های این استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درناسسی مجید رستگاری در گفتگو با خبرنگار درناسسی اظهار داشت: با پیگیری‌های ویژه به عمل آمده توسط همکاران مدیریت حقوقی و دفتر رودخانه و سواحل، سند مالکیت برای مساحتی افزون‌بر ۱۷۶۰ هکتار از بستر رودخانه آغ‌چای و تالاب‌های سیران گول،شورگول و یادگارلو واقع در شهرستان‌های چایپاره و نقده در حوضه آبریز ارس و دریاچه ارومیه در راستای تثبیت مالکیت، اخذ شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس تفاهم‌نامه وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و همچنین پیگیری‌های مستمر انجام شده، در چارچوب ضوابط و مقررات جاری، در خصوص مالکیت دولت بر رودخانه‌ها و تالابها و تهیه سند، جلساتی با ارگان‌های ذیربط برگزار شده است.

رستگاری افزود: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر آب های سطحی و با تثبیت مالکیت دولت (شرکت آب منطقه ای آذربایجان‌غربی)، امکان هر گونه سوء‌استفاده احتمالی و دخل تصرف در بستر و حریم رودخانه‌ها منتفی خواهد شد.

وی یادآور شد: طول کل رودخانه‌های اصلی استان ۵۰۰۰ کیلومتر است و هدف‌گذاری شرکت برای اخذ سند مالکیت در سال جاری، حدود۲۵۰۰ هکتار از رودخانه‌ها و تالابهای استان می‌باشد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان آذربایجان‌غربی ضمن اینکه تعداد اسناد مالکیت اخذ شده در سال جاری ۱۲ فقره سند است، گفت: ۴۸۵ هکتار مربوط به شهرستان چایپاره و ۱۲۷۲ هکتار مربوط به شهرستان نقده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14862

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد