شما اینجا هستید

    آرشیو » آواربرداری ۱۳۰۰ واحد مسکونی روستایی در خوی به اتمام رسید

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تاکنون از مجموع دو هزار و ۱۲۰ واحد احداثی، آواربرداری یک هزار و ۳۰۰ واحد مسکونی در روستاهای مناطق زلزله زده خوی به اتمام رسیده است.

جعفر برزگر در گفت‌وگو با خبرنگار اروم‌tv، در خصوص آخرین وضعیت مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی اظهار کرد: عملیات آواربرداری واحدهای احداثی نیز در ۱۶ محور با استقرار ۱۶۳ دستگاه ماشین آلات سنگین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان، کردستان و قزوین و سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان استان با سرعت ادامه دارد.

وی افزود: ابلاغ دستور کارهای واحدهای تعمیری در مناطق زلزله زده شهرستان خوی به سرعت ادامه دارد و این دستور کارها تاکنون به ۱۷ هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی در مناطق شهری و روستایی زلزله زده شهرستان خوی برای تعمیر و سکونت شهروندان ابلاغ شده است.

برزگر عنوان کرد: لیست واحدهای احداثی جهت صدور پروانه ساختمانی به مراجع صدور پروانه از جمله دهیاری‌ها و شهرداری ارسال شده است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن فرآیند صدور پروانه‌های ساختمانی در محل روستاها و شهرها صورت گیرد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: مصالح ساختمانی از جمله سیمان و میلگرد مورد نیاز جهت شروع عملیات پی کنی و بتن ریزی از محل اعتبارات داخلی بنیاد مسکن تأمین و به واحدهای مسکونی روستایی آواربرداری شده توزیع شده است.

وی همچنین با اشاره به اینکه بازسازی ۷۲ درصد واحدهای مسکونی خسارت دیده از زلزله ۱۳ مهر خوی در ۱۲ روستا در دست اجراست، گفت: از مجموع یک هزار و ۱۰۰ واحد مسکونی احداثی از مناطق زلزله زده شهرستان خوی در ۱۳ مهر ماه عملیات بازسازی ۸۰۰ واحد مسکونی شروع شده و از این تعداد ۱۵۲ واحد مسکونی به طور کامل با نصب درو پنجره به اتمام رسیده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص روند بازسازی مناطق زلزله هشت بهمن خوی، افزود: تاکنون ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ریال برای بازسازی مناطق زلزله زده ۸ بهمن خوی پرداخت شده است.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=12309

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد