شما اینجا هستید

    اقتصادی » آغاز ساخت ۷۷۱۰ واحد مسکونی در روستاهای آذربایجان غربی

مدیرکل بنیاد مسکن از شروع عملیات فیزیکی ساخت بیش از ۷۷۱۰ واحد مسکونی مقاوم در روستا‌های آذربایجان غربی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی درناسسی،جعفر برزگر اظهارکرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی باتوجه‌به رسالت خود در متن فرمان تاریخی حضرت امام (ره) جهت دسترسی آسان اقشار کم‌درآمد به مسکن ایمن و استاندارد، تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های مضاعفی در جهت بهبود شرایط مسکن و رفع کمبودها و معضلات آن در دستور کار خود دارد.

وی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عزم جدی برای احداث سالانه ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور دارد، اظهار کرد: سهم آذربایجان غربی از این تعداد ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن روستایی است که این اقدام نقش بسزایی در مقاوم‌سازی و حتی مهاجرت معکوس به روستاها ایفا می‌کند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بیان اینکه از ۲۵۸ هزار و ۴۴۵ واحد روستایی در استان، تاکنون ۹۷ هزار و ۱۰۰ واحد مسکن مقاوم روستایی ساخته شده است، ادامه داد: سهمیه استان در بحث ساخت مسکن مقاوم سالانه ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد روستایی است که در صورت مشارکت مردمی و بانک‌های استان در پرداخت تسهیلات این میزان تا ۲۱ هزار واحد نیز قابلیت ارتقا دارد.

برزگر خاطرنشان کرد: تاکنون مالکین ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد برای ساخت مسکن مقاوم روستایی جهت عقد قرارداد به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند و ساخت مسکن مقاوم ۷ هزار و ۷۱۰ واحد روستایی آغاز شده است.

وی تأکید کرد: طبق سهمیه استان در ساخت مسکن مقاوم روستایی پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای روستایی آذربایجان غربی مقاوم‌سازی شده باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص واگذاری اراضی گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ۲۶۳۷ هکتار اراضی در روستاهای حریم شهری شناسایی شده که ۶۱ هکتار از سوی راه و شهرسازی در قالب قانون جهش تولید و ساخت مسکن مقاوم روستایی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار گردیده است.

انتهای خبر/

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=14723

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد