شما اینجا هستید

    سیاسی » آذربایجان غربی ظرفیت‌ مطلوبی برای رونق اقتصادی دارد

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: آذربایجان‌غربی منطقه‌ای مساعد برای رونق اقتصادی بوده و ظرفیت‌های مطلوبی برای رونق اقتصادی دارد و با توجه به اینکه این استان با سه کشور همسایه است، باید بنگاه‌های کوچک و حتی هولدینگ‌های بزرگ اقتصادی در منطقه به وجود آید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «درناسسی»ماموستا مامد کلشی‌نژاد؛ امام جمعه اهل سنت ارومیه؛ امروز در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه اهل‌سنت ارومیه با اشاره به روز «اقتصاد و کارآفرینی» اظهار داشت: اقتصاد، موضوع مهم و تأثیرگذاری است و کشور را به توسعه و بالندگی رسانده و امکانات را فراهم می‌کند پس مسئولان باید زمینه رونق اقتصادی و حتی بنگاه‌های اقتصادی را ایجاد کنند.

وی تصریح کرد: آذربایجان‌غربی منطقه‌ای مساعد برای رونق اقتصادی بوده و ظرفیت‌های مطلوبی برای رونق اقتصادی دارد و با توجه به اینکه این استان با سه کشور همسایه است، باید بنگاه‌های کوچک و حتی هولدینگ‌های بزرگ اقتصادی در منطقه به وجود آید.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه گفت: از سوی دیگر جمعیت عشایر که در مرزهای آذربایجان‌غربی زندگی می‌کنند با همان درآمد سنتی خود می‌توانند بنگاه‌های اقتصادی متناسب با کار و پیشه خود ایجاد کرده و با به کار بستن جوانان، درآمدزایی بسیاری برای آنها فراهم کنند و علاوه بر آن می‌توان با رونق ریسندگی و بافندگی توسط عشایر، صنایع دستی را در منطقه خود رونق داده و با در دست گرفتن بازار کشورهای همسایه، معیشت خود را تأمین کنند.

ماموستا کلشی‌نژاد در ادامه با تبریک میلاد حضرت علی‌اکبر(ع) که به روز جوان نامگذاری شده است خاطرنشان کرد: جوانان باید با تأسی به اهل‌بیت(ع) راه خود را بر مبنای مسیر آنان تنظیم کرده که این راه انسان را به سعادت می‌رساند.

وی بیان کرد: جوانان برای توسعه و بالندگی کشور تأثیرگذار بوده و سبب استحکام پایه‌های کشور می‌شوند چون همواره نیز در تمامی عرصه‌های مختلف علمی و فناوری سبب افتخارآفرینی در عرصه‌های بین‌المللی شده‌اند.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه در ادامه با اشاره به موضوع مهم انتخابات اظهار داشت: با توجه به اینکه انتخابات، مسئله مهم و تعیین‌کننده‌ای است باید آن را به صورت جدی مدنظر قرار داد و همواره افراد لایق و متعهد را انتخاب کرد تا سبب پیشرفت و بالندگی کشور شود و امروز عنصر اصلی مشروعیت حکومت‌ها انتخابات است.
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه انتخاب اصلح برای کشور سرنوشت‌ساز است برای همین رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که ایمان، تقوا، تخصص و عِرق به میهن باید از ویژگی‌های نامزدهای انتخاباتی باشد تا بتوانند در پیمودن گام‌های توسعه کشور کمک کنند.

ماموستا کلشی‌نژاد بیان کرد: هم‌اکنون دشمن تبلیغات شوم خود را آغاز کرده تا مردم را از حضور در انتخابات دور کند پس مسئولان اعم از شورای نگهبان و فرمانداری باید از آرای مردم صیانت کرده تا کوچکترین خللی در صیانت از آرای مردمی وجود نداشته باشد پس نباید به یاوه گویی‌های دشمن گوش فرا داد و از اطمینان خاطر از آرا صیانت کرد.

وی خاطرنشان کرد: بی‌شک دشمن، کشور قوی نمی‌خواهد و خواهان این است که جمهوری اسلامی ایران، مجلس و دولتی ضعیف داشته و با ایجاد یأس و ناامیدی در بین مردم، شاهد تشکیل یک مجلس ضعیف باشیم. بنابراین حضور در صحنه می‌تواند کشور و مجلسی قوی را به وجود آورد.

امام جمعه اهل‌سنت ارومیه افزود: هم اکنون وظیفه همگان این است که خود و فرزندان خود را به شرکت در انتخابات که حق آنها بوده و در سرنوشت جامعه تعیین‌کننده است تشویق کنند تا دشمن به حق و حقوق مردم سوءنیت نداشته باشد.

لینک کوتاه مطلب : https://dornasasi.ir/?p=15659

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد